Isner se je v Parizu izvil iz Kukushkinovega primeža

John Isner ostaja v igri za London. (Foto: zimbio.com)

John Isner je že v svojem prvem obračunu letošnje izvedbe pariškega Mastersa hodil po robu. Američan je po 2 urah in 17 minutah s 6:3, 6:7(2) in 7:6(1) ugnal Mikhaila Kukuškina in tako ostal v igri za mesto na zaključnem turnirju v Londonu. Do pomembne zmage tudi Kei Nishikori.

John Isner in Kei Nishikori nadaljujeta z mrtvim tekom. Tako Američan kot tudi Japonec sta na turnirju serije Masters v Parizu preskočila prvo oviro, kar pomeni, da se boj na daljavo za mesto v Londonu nadaljuje.

Japonec, ki ima pred Američanom na “ATP race lestvici” 145 ATP točk prednosti, je ugnal domačina Adriana Mannarina. Francoz je v celotnem nizu nasprotniku ponudil vsega 2 žogici za “brejk”, izvrstni Nishikori pa je obe izkoristil in obračun dobil z rezultatom 7:5 in 6:4.

Precej bolj se je v svojem uvodnem obračunu namučil Isner, ki je za zmago proti Kazahstancu Mikhailu Kukushkinu potreboval tri nize. V zadnjem nizu je Isner pri rezultatu 5:5 na svoj začetni udarec povedel s 40:0, nato pa bil primoran rešiti celo žogico za “brejk”. Američan se je rešil z asom, v podaljšani igri pa ekspresno povedel s 6:0 in na koncu prišel do zlata vredne zmage.

V osmini finala se bo Isner pomeril proti Rusu Karenu Khachanovu, Nishikori pa se bo za mesto v četrtfinalu pomeril proti boljšemu iz obračuna med Kevinom Andersonom in Nikolozom Basilashvilijem.