In zmagovalci so …

Podeljene so bile vsakoletne ATP nagrade, med zmagovalci pa so se znašli Novak Đoković, Roger Federer, Rafael Nadal in Stefanos Tsitsipas.

ATP World Tour No. 1:  Novak Đoković

Comeback Player of the Year:  Novak Đoković:

Srb si je zaslužil nagrado z izjemnim povratkom nazaj na prvo mesto ATP lestvice, s čimer je postal prvi igralec po Maratu Safinu, ki je sezono začel izpod 20. mesta, končal pa jo je na vodilnem. Đoković je bil že 22, igralec sveta, ko je odšel na operacijo. Vse se je spremenilo, ko je zmagal v Wimbledonu. Samozavest je rasla, nato pa so prišel še zmage v Cincinnatiju, Šanghaju in na OP ZDA. Z zmago v Severni Ameriki je postal prvi, ki je dosegel Golden Masters; zmagal na vseh devetih Masters turnirjih.

ATP World Tour No. 1 Doubles Team: Oliver Marach & Mate Pavic:

Avstrijsko-hrvaška naveza si je prvič v karieri zagotovila prvo mesto na ATP lestvici dvojic. To jima je uspelo med drugim z nizom 17 povezanih zmag, pri čemer sta zmagala v Dohi, Aucklandu in na OP Avstralije. Nato pa sta bila najboljša še v Genevi in v Chengdu. Dosegla sta devet final, vključno s finaloma v Roland Garrosu in v Monte-Carlu. Marach je pri 38 letih najstarejši najboljši v dvojicah po 38-letnem Sherwoodu Stewartu leta 1984. 25-letni Pavić pa je najmlajši najboljši od Todda Woodbridgea (24) leta 1995.

Most Improved Player of the Year: Stefanos Tsitsipas:

20-letnik je postal najvišje postavljeni Grk v zgodovini ATP lestvice, po tem ko je dosegel 15. mesto. Šampion je slavil v Stockholmu, kjer je na poti do zmage izgubil samo en niz. Je tudi najmlajši znotraj najboljših dvajset. Pohvali se lahko s finaloma v Barceloni in na Masters turnirju v Torotnu, kjer ga je na zadnji stopnički premagal šele Rafael Nadal.

Newcomer of the Year: Alex de Minaur:

Novinec leta je postal mladi Avstralec, ki je bil na začetku še izven TOP 200. Sedaj je celo 31. igralec sveta, kar mu je uspelo s polfinalom v Brisbaneu in finalom v Sydneyju. Dobro je nastopal tudi na Challenger turnirjih, kjer je slavil v Nottinghamu. 19-letnik je dosegel še finale Washingtona, torej turnirja serije 500, kar ostaja njegov najboljši dosežek. V Wimbledonu in na OP ZDA je dosegel tretji krog tekmovanja.

Stefan Edberg Sportsmanship Award: Rafael Nadal:

Nagrado za športno obnašanje na igrišču so igralci podelili Špancu, ki je bil za svojo skromnost nagrajen že drugič. Dodelili so mu vzorno vlogo pri pošteni igri, profesionalizmu in integriteti. Nadal je to čast prejel že leta 2010. Letos je na prvem mestu preživel 36 tednov in osvojil 5 turnirjev.

Arthur Ashe Humanitarian Award: Tommy Robredo:

Najbolj humanitaren letos je bil po izboru igralcev Tommy Robredo, ki je ustanovil fundacijo za mednarodne teniške turnirje za tenisače na invalidskih vozičkih.

ATP Coach of the Year: Marian Vajda:

S povratkom Novaka Đokovića je bilo jasno, da je za njegov uspeh deležen tudi prej dolgoletni trener Marian Vajda. Leta 2017 so sodelovanje prekinili, letos pa se je 53-letni Slovak vrnil. Skupaj z varovancem sta prišla nazaj na vrh, medtem pa pobrala še naslova v Wimbledonu in na OP ZDA.

ATPWorldTour.com Fans’ Favourite presented by Moët & Chandon (Singles) Roger Federer:

37-letnik je še šestnajstič zapored dobil nagrado za najbolj priljubljenega igralca.

ATPWorldTour.com Fans’ Favourite presented by Moët & Chandon (Doubles): Mike Bryan & Jack Sock:

Najbolj popularna dvojica je ameriška naveza. Mike je pred tem nagrado večkrat prejel z bratom Bobom, od njegove poškodbe v Madridu, pa je Mike sodeloval s Sockom, s katerim je osvojil Wimbledon, kjer sta kot dvojica skupaj nastopala šele na drugem turnirju.