Za lovoriko v Milanu lanskoletna udeleženca Portoroža!

Na turnirju naslednje generacije v Milanu so bili gledalci priča dvem izjemno zanimivima in predvsem izenačenima dvobojema. Grk Stefanos Tsitsipas in Avstralec Alex de Minaur, ki sta na tem turnirju do sedaj pokazala največ, sta odnesla celo kožo in se bosta v soboto ob 21. uri pomerila za prestižno lovoriko.

Še posebej blizu temu, da prepreči finalni dvoboj med Alexom de Minaurjem in Stefanosom Tsitsipasom, je bil Rus Andrey Rublev, ki se je z Grkom za zmago pomeril v tie-breaku odločilnega petega niza. Stef, ki je bil s strani ATP-ja izbran za igralca, ki je najbolj napredoval, je bil v podaljšani igri zbran, dobil vse točke na svoj začetni udarec in slavil s 7:2.

Po zmagi na taki tekmi se počutiš odlično, ker je šlo za precejšen napor,” je po obračunu dejal Tsitsipas in dodal: “Tisti, ki se ure in ure bori na igrišču z željo po zmagi in jo na koncu doseže, je mislim da najbolj vesel na svetu. Zelo sem zadovoljen.

Že pred Tsitsipasom si je mesto v velikem finalu zagotovil Alex de Minaur. 19-letni Avstralec je zaustavil nalet Španca Jaumeja Munarja, ki je “grizel” vse do konca. Munar je odlično reševal žogice za “brejk” (13/17), v zadnjem petem nizu pa je klonil že ob svoji prvi servisni igri. “Vedel sem, da je Jaume izjemen tekmec in borec. Predvsem v četrtem nizu, ko je bilo to najbolj potrebno, je prikazal odličen tenis, jaz pa sem imel tudi nekaj malega nesreče. Zelo sem veseli, da sem se v petem nizu osredotočil na tisto, kar je bilo potrebno narediti,” je po tekmi dejal de Minaur.

Lani v Portorožu, letos za najboljšega v naslednji generaciji

Res, da bo v Milanu potekala še tekma za 3. mesto, a ostalo je le še eno pomembno vprašanje: Stef četrtič ali Alex prvič? Tenisača sta se namreč do sedaj med seboj pomerila trikrat, vse tri obračune pa je dobil Grk. Slednji je bil od de Minaurja boljši tudi lansko leto v Portorožu, ko je slavil zmago s 6:2 in 6:3. Nazadnje sta se tenisača med seboj pomerila oktobra v Tokiju, ko je bil končni rezultat 6:3, 5:7 in 6:1 v korist Grka.