Slovenskemu tenisaču Blažu Roli se na turnirju serije Challenger v Knoxvillu ni uspelo prebiti v polfinale. Ptujčana je v četrtfinalu zaustavil 23-letni Srb Nikola Milojević, ki se je po uri in 15 minutah veselil zmage s 6:4 in 6:2.

Nikola Milojević je Rolo odpravil z 2:0 v nizih. (Foto: zimbio.com)

Blažu Roli v četrtfinalu 75.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije Challenger v Knoxvillu ni uspelo potrditi zmage nad 61. igralcem sveta, ki jo je Ptujčan dosegel v 2. krogu.

Roli je uspel premagati Tennysa Sangrena, preboj v polfinale pa mu je preprečil 23-letni Srb Nikola Milojević. Tenisača sta se med seboj pomerila prvič, stavnice pa so v vlogo rahlega favorita postavile Slovenca. Ta tokrat na svoj začetni udarec ni bil tako zanesljiv kot v prvih dveh tekmah, v celotnem obračunu pa ni uspel odvzeti servisa nasprotniku.

V prvem nizu je Ptujčan izgubil svoj začetni udarec pri rezultatu 2:2, v naslednji igri imel priložnost za takojšen “ribrejk”, a je ni izkoristil. V drugem nizu je Srb do prednosti prišel že v prvi igri, tretjič na srečanju pa Roli servis odvzel v 5. igri in tekmo mirno pripeljal do konca.

Na ATP lestvici bo Rola s ponedeljkom skočil med 230 najboljših na svetu.