DP U14: Boj za naslov državnega prvaka se zaostruje; v četrtek na sporedu vsi polfinalni obračuni

V četrtek bomo na igriščih TK Center Court dobili vse finaliste zimskega državnega prvenstva v starostni kategoriji U14. Pri dečkih so v igri za naslov ostali prvi štirje nosilci, medtem ko je pri deklicah ta scenarij preprečila Karolina Semenič.

Tenis Koper 00300 211002 VID - DP U14: Boj za naslov državnega prvaka se zaostruje; v četrtek na sporedu vsi polfinalni obračuni
Lan Konečnik bo v polfinalu izzval Semeniča. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Preberite tudi:
DP U14: Štor naprej brez izgubljene igre, Šuštaršič Kalin in Lalič boljša od nosilcev

DP U14: Milovanovič Stamejčičeva boljša od Stražarjeve, Basailovićeva naprej brez izgubljene igre

Igralka iz TD Slovan je v četrtfinalu s 6:1, 2:6 in 6:4 premagala 2. nosilko turnirja Jerco Fleischman (TKMED) in si tako priborila četrtkov polfinalni zmenek z nekdanjo klubsko soigralko Lauro Basailović (OL-LJ). Slednja je bila v četrtfinalu s 6:3 in 6:2 boljša od Nike Štor (RAVNE). V zgornjem delu žreba sta se v polfinale brez večjih pretresov prebili 1. nosilka Veritsa Yaneva (BREŽI) in 4. nosilka Sara Kovačević (MAJA).

Le še najboljši štirje so ostali v boju za naslov zimskega državnega prvaka tudi v konkurenci dečkov. Brez enega samega izgubljenega niza so se v polfinale prebili prvi štirje nosilci, Patrik Semenič (SL-LJ), Lan Konečnik (SGRAD), Matija Kozjak (TK-CC) in Aljaž Štor (CTA). Bolj izenačena obračuna se pričakuje v četrtek, ko bomo dobili oba finalista.

Četrtkov program se bo začel ob 9. uri, ko bosta najprej odigrana oba obračuna v deški konkurenci, sledila bosta še oba polfinala deklic.

Državno prvenstvo U14
(TK Center Court, pesek)

DEČKI

Četrtfinale
Semenič P. – Pečovnik J: 6:0, 6:2
Konečnik L. – Lalič L. 6:1, 6:0
Kozjak M. – Škundrič P. 6:3, 6:1
Štor A. – Šuštaršič Kalin N. 6:4, 6:0

Polfinale
Semenič P. – Konečnik L.
Kozjak M. – Štor A.

Vsi rezultati

DEKLICE

Četrtfinale
Yaneva V. – Milovanović Stamejčič B. 6:2, 6:2
Kovačević S. – Novak T. 6:1, 6:1
Basailović L. – Štor N. 6:3, 6:2
Semenič K. – Fleischman J. 6:1, 2:6, 6:4

Polfinale
Yaneva V. – Kovačević S.
Basailović L. – Semenič K.

Vsi rezultati

Četrtkov razpored

19.1. - DP U14: Boj za naslov državnega prvaka se zaostruje; v četrtek na sporedu vsi polfinalni obračuni