Zverev zmagal in “določil” polfinalna para

Zvereva je zmaga nad Isnerjem popeljala v polfinale. (Foto: zimbio.com)

Na prvi tekmi zadnjega dneva skupinskega dela tekmovanja v Londonu je Alexander Zverev z 2:0 v nizih ugnal Američana Johna Isnerja in tako močno zmanjšal pomen večernega obračuna med Đokovićem in Čilićem. Polfinalisti so Roger, Kevin, Novak in Alexander.

Nepristranski navijači v londonski O2 Areni so si na prvem petkovem posameznem obračunu želeli zmage Johna Isnerja z 2:1 ali 2:0 v nizih, saj bi v obeh primerih ob že uvrščenemu Novaku Đokoviću pred zadnjim obračunom med Srbom in Marinom Čilićem bila v igri za drugo prosto mesto dva tenisača.

Mlajši izmed bratov Zverev je stvari vzel v svoje roke, slavil zmago z 2:0, postal zadnji polfinalist in hkrati poskrbel tudi za to, da sta že znana oba polfinalna para. Prvi niz bi se sicer lahko hitro zaključil tudi v prid Isnerja, ki je imel pri vodstvu s 6:5 žogico za niz na servis Alexandra Zvereva, a se je Nemec rešil. Zverev je odlično odigral tudi pri rezultatu 5:5 v tie-breaku, ko je bil po odličnem returnu Američana v navidez izgubljenem položaju, nato pa podaljšano igro dobil s 7:5.

V polfinalu ga čaka Federer

Poraz Isnerja je ravno tako kot Američana razžalostil tudi Hrvata Marina Čilića, ki bi v primeru zmage Američana še imel možnosti za polfinale. Sedaj jih nima več. Alexandra Zvereva v soboto čaka obračun proti Švicarju Rogerju Federerju, drugi polfinalni par pa bosta tvorila finalista Wimbledona Novak Đoković in Kevin Anderson.