Zidanškova mimo 41. igralke sveta v 2. krog OP Avstralije!

Slovenska tenisačica Tamara Zidanšek je v Melbourneu prišla do uspeha kariere na turnirjih velike četverice. V 1. krogu Odprtega prvenstva Avstralije je 21-letna Konjičanka po uri in 45 minutah s 7:5 in 6:3 ugnala Avstralko Dario Gavrilovo.

Tamara Zidanšek zablestela v Melbournu. (Foto: Reuters)

Kot drugi sta se v 2. tekmovalnem dnevu na Margaret Court Areno podali Tamara Zidanšek in Daria Gavrilova. Vloga favoritinje je pripadala v Rusiji rojeni Avstralki, ki se je v Melbourneu v letih 2016 in 2017 že prebila tudi v osmino finala. Leta 2017 je že veljala za 20. igralko sveta, tokrat pa ni našla recepta, kako ugnati borbeno 21-letno Konjičanko.

Zidanškova je najbolje zaigrala v trenutkih, ko se je znašla pod pritiskom. V celotnem obračunu je rešila kar 88 odstotkov žogic za “brejk” (14/16), še posebej napeto pa je bilo v zaključku prvega niza. Tako pri rezultatu 4:4 kot tudi pri 5:5 se je Slovenka znašla v zaostanku z 0:40, a se v obeh igrah uspela rešiti. V 11. igri je rešila kar 6 žogic za “brejk”, neučinkovitost tekmice pa kaznovala v 12. igri, ko je izkoristila 3. žogico za niz in po uri in minuti povedla s 7:5.

Avstralka je drugi niz pričela z “brejkom”, a Zidanškova se je znova odzvala odlično in v slogu najboljših nanizala kar 4 igre zapored in prišla do lepe prednosti s 4:1 v igrah. Od tistega trenutka dalje je Zidanškova brez večjih težav dobila obe servisni igri, v 9. igri drugega niza pa izkoristila že prvo zaključno žogico.

Za 3. krog proti zmagovalki OP ZDA?

Tamara Zidanšek si je z zmago v 1. krogu že zagotovila najmanj 70 novih WTA točk, še več pa si jih bo Konjičanka poizkusila zagotoviti z zmago v 2. krogu. Nasprotnica Tamare še ni znana, po vsej verjetnosti pa bo to 21-letna Japonka Naomi Osaka, ki se bo v 1. krogu pomerila s Poljakinjo Magdo Linette.