[TENIŠKI PREGLED TEDNA] – Pet najodmevnejših zgodb tega tedna

Rubrika “Teniški pregled tedna” nudi prelet najodmevnejših zgodb, ki so se zgodile pretekli teden. Ob poplavi zanimivih teniški zgodb se (pre)pogosto kakšno spregleda, zato bomo vsak teden preverili, kaj se je dogajalo zadnje dni v svetovnem tenisu na turnejah ATP in WTA.

Tennis Racket and Balls - [TENIŠKI PREGLED TEDNA] – Pet najodmevnejših zgodb tega tedna
Brazilski teniški igralec Thiago Seyboth Wild, ki se je v glavni del turnirja za veliki slam v Parizu uvrstil prek kvalifikacij, je poskrbel za veliko presenečenje. Brazilec, ki je trenutno 172. igralec na svetovni lestvici, je v dvoboju prvega kroga Roland Garrosa s 3:2 v nizih premagal drugega nosilca iz Rusije Daniila Medvedeva.
V središču pozornosti na Odprtem prvenstvu Francije v tenisu so tudi dvoboji igralcev iz Ukrajine ter Rusije oziroma Belorusije. Ukrajinka Marta Kostjuk se v prvem krogu OP Francije po porazu ni hotela rokovati z Belorusinjo Aryno Sabalenka, zato so jo gledalci na Roland Garrosu izžvižgali.

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković je uvodno zmago na Odprtem prvenstvu Francije izkoristil za politično sporočilo. Po zmagi proti Američanu Aleksandru Kovačeviću je 22-kratni zmagovalec turnirjev za Grand Slam na objektiv televizijske kamere zapisal: “Kosovo je srce Srbije. Stop nasilju!”

Medvedev po porazu: “Sprašujem se, ali obstajajo ljudje, ki radi jedo pesek”

Tretji tekmovalni dan Odprtega prvenstva Francije v tenisu je postregel z velikim presenečenjem. Pripravil ga je brazilski kvalifikant Thiago Seyboth Wild, ki je izločil drugega nosilca iz Rusije Daniila Medvedeva.

Swiatek gladko, Sinner izpadel po maratonski partiji

Prva igralka sveta Poljakinja Iga Swiatek se je zlahka uvrstila med 32 najboljših tenisačic na Odprtem prvenstvu Francije. Dan po 22. rojstnem dnevu je premagala Američanko Claire Liu. Zanesljiva je bila tudi Elena Rybakina, pri moških sta šla naprej Casper Ruud in Holger Rune, po maratonskem dvoboju pa se je poslovil Jannik Sinner.