TE: Suljić uspešen v Franciji, slovenski predstavniki na delu tudi v Vrsarju in Bad Waltersdorfu

Nov teden prinaša nove Tennis Europe turnirje za mlajše predstavnike. Kar nekaj slovenskih predstavnikov se je na igrišču predstavilo že v ponedeljek. 

Suljic - TE: Suljić uspešen v Franciji, slovenski predstavniki na delu tudi v Vrsarju in Bad Waltersdorfu
Svit Suljić uspešno začel v Franciji. (Foto: Instagram/Svit Suljić)

V Bad Waltersdorfu v tem tednu moči merijo igralci in igralke v starostnih kategorijah U14 in U16. Že v ponedeljek sta se od Slovencev do zmage prebila Miha Bajželj in Beti Butina Jazbec, neposredno sta v 2. kolo že uvrščeni Pia Petelinšek in Lija Mumlek.

Številčna je tudi slovenska zasedba na TE U12 turnirju v Vrsarju, kjer sta si mesto v 2. kolu priigrala Patrik Semenič in Zoja Peternel. Uspešno je svoj nastop na turnirju U14 v Franciji pričel tudi Svit Suljić.

TE Bad Waltersdorf Junior Trophy 2021
(U16, 3. kategorija, Avstrija)

1. kolo
Požonec M. (Slo) – Munster M. (Nem) 1:6, 5:7
Bajželj M. (Slo) – Hofherr S. (Avt/LL) 6:1, 7:5
Hribar M. (Slo/4) – Dressler G. (Avt/WC) 1:6, 4:6
Videnović L. (Slo/3) – Wanger A. (Avt) [28.9.]
Mohar V. (Slo/6) – Biletić I. (Hrv) [28.9.]
Petelinšek P. (Slo/1) – prosto
Ažnoh A. J. (Slo/WC) – Hatiegan A. (Rom) 4:6, 2:6
Flerin L. (Slo/5) – Jung C. (Avt/WC) [28.9.]
Praček A. (Slo/4) – Smiskova A. (Češ) [28.9.]
Ribnikar M. S. (Slo) – Kis Czako E. (Mad/6) [28.9.]
Mumlek L. (Slo/2) prosto

2. kolo
Petelinšek P. (Slo/1) – Marković I. (Avt)
Mumlek L. (Slo/2) – ?


TE Bad Waltersdorf Junior Trophy 2021
(U14, 3. kategorija, Avstrija)

1. kolo
Šmarčan L. (Slo) – Rittmannberger J. (Avt) 0:6, 1:6
Petrović L. (Slo/7) – Desch V. (Avt/Q) [28.9.]
Angeli P. (Slo/2) – Neubauer C. (Avt) [28.9.]
Kovačič N. (Slo/1) – Sabadi L. (Avt) [28.9.]
Senica A. (Slo/8) – Payer A. M. (Avt) 4:6, 3:6
Butina Jazbec B. (Slo/3) – Paukova S. (Svk/Q) 6:2, 6:1
Pernat M. (Slo) – Sziklai E. (Mad) [28.9.]


TE Bar-Le-Duc Grand Est
(U14, 3. kategorija, Francija)

1. kolo: Suljić S. (Slo) – Jacquemin G. (Fra) 7:5, 6:3
2. kolo: Suljić S. (Slo) – ?


TE 36. Memorijal Slavoj Greblo Vrsar
(U12, 1. kategorija, Hrvaška)

1. kolo
Meolic E. (Slo) – Dumbović I. (Hrv) 1:6, 1:6
Kozjak M. (Slo) – Bregović R. (Hrv) 6:7(9), 3:6
Semenič P. (Slo) – Basar L. (Hrv) 6:0, 6:3
Peternel Z. (Slo) – Santos S. (Hrv) 6:1, 6:1
Fusil A. (Slo) – Petković A. (Hrv) 2:6, 3:6

2. kolo
Semenič P. (Slo) – Zorica D. (Hrv)
Peternel Z. (Slo) – Džanić M. (Hrv)