ATP lestvica: Đoković začel 340. teden na vrhu lestvice, Bedene 93.

Teniški zvezdnik Novak Đoković, ki je v New Yorku pokleknil na zadnji stopnički do tako želenega sezonskega Grand Slama, je ostal številka 1 na svetu. Danes je srbski rekorder začel 340. teden na vrhu lestvice ATP, med najboljšo deseterico ni nobenih sprememb. Najboljši Slovenec Aljaž Bedene je zdrsnil še za eno mesto in je ta čas 93.

Đoković vodi pred zmagovalcem Odprtega prvenstva ZDA Rusom Daniilom Medvedevim, številka 3 na svetu ostaja Grk Stefanos Tsitsipas. Omenjeni trije so za zdaj tudi edini, ki so se že uvrstili na sklepni turnir sezone v Torinu v Italiji.

Minuli teden so sicer najboljši teniški igralci nastopali v Bostonu na Laverjevem pokalu, ki so ga še četrtič v prav toliko izvedbah osvojili Evropejci. V boju s selekcijo sveta so že po prvem obračunu zadnjega dne zbrali dovolj točk za doslej najbolj zanesljivo zmago na neuradnem teniškem Ryderjevem pokalu.

Na koncu so Evropejci, ki jih s klopi vodi Šved Björn Borg, slavili zmago s 14:1. Za favorizirano ekipo Evrope so letos igrali Rus Daniil Medvedev in Andrey Rublev, Grk Stefanos Tsitsipas Nemec Alexander Zverev, Italijan Matteo Berrettini ter Norvežan Casper Ruud, prav vsi pa so na lestvici ATP v “top 10”.

Med slovenskimi igralci je na svetovni lestvici Bedene kot 93. edini v prvi stoterici, med prvimi 650 igralci na svetu pa sta le še Blaž Rola na 175. in Blaž Kavčič na 240. mestu lestvice ATP. Blizu 650-erice se je minuli teden povzpel argentinski Slovenec Tomas Lipovšek Puches, ki je 652.