ITF: Erjavčeva uspešno skozi kvalifikacijsko sito v Budimpešti, napredoval tudi Lah

Ponedeljek je na ITF turnirjih prinesel celo vrsto dvobojev, na katerih so se predstavili slovenski predstavniki. Največ Slovencev se je na igrišče podalo na Velem Lošinju.

Sven Lah Tenis ATP Portoroz2019 day2 1314 190810 GV 1024x683 - ITF: Erjavčeva uspešno skozi kvalifikacijsko sito v Budimpešti, napredoval tudi Lah
Sven Lah v ZDA uspešno skozi kvalifikacijsko sito. (Foto: Grega Valancic / Sportida)

Na Hrvaškem se je v 2. kolo mladinskega ITF J4 turnirja prebilo kar 17 slovenskih predstavnikov, od tega jih je osem imelo mesto v 2. kolu že neposredno zagotovljeno. Najbolj prepričljive zmage v 1. kolu glavnega dela turnirja se je veselila Nina Pliberšek, ki je nasprotnico premagala z rezultatom 6:0 in 6:0.

V ZDA ta teden nastopajo Metka Komac, Kristina Novak in Sven Lah. Medtem ko je bila prva že neposredno uvrščena v glavni del turnirja, sta se preostala dva igralca morala lotiti kvalifikacijskih obračunov. Lah se je z dvema zmagama že prebil skozi kvalifikacijsko sito, še eno zmago pa za napredovanje potrebuje Novakova.

V kvalifikacijah se je ta teden končala pot Nike Radišić (W25 Budimpešta) in Žive Falkner (W25 Lizbona), v glavnem delu turnirja v Budimpešti se je Nini Potočnik pridružila Veronika Erjavec. 

ITF PRO

ITF W60 Berkeley (ZDA)
1. kolo: Jakupović D. (Slo) – Di Lorenzo F. (Zda/6) [28.9.]

Dvojice
1. kolo: (1)Jakupović D./Kuwata H. – Bjorklund M./Di Lozenzo F. [29.9.]


ITF W25 Budimpešta (Madžarska) 1. kolo kvalifikacij
Radišić N. (Slo/15) – Varga V. (Mad) 6:0, 6:1
Erjavec V. (Slo) – Klaffner M. (Avt/11) 6:3, 6:2

2. kolo kvalifikacij
Radišić N. (Slo/15) – Grymalska A. (Ita/5) 3:6, 5:7
Erjavec V. (Slo) – Kladivova A. (Češ) 2:6, 6:2, 10:5

1. kolo
Potočnik N. (Slo) – Stollar F. (Mad) [29.9.]
Erjavec V. (Slo/Q) – Siskova A. (Češ) [28.9.]

Dvojice
1. kolo: (1)Potočnik N./Radišić N. – prosto
Četrtfinale: (1)Potočnik N./Radišić N. – Peckl K./Vig S. [29.9.]


ITF W25 Lizbona (Portugalska)
1. kolo kvalifikacij: Falkner Ž. (Slo/11) – Fong N. L. (Niz) 6:2, 6:0
2. kolo kvalifikacij: Falkner Ž. (Slo/11) – Brancaccio N. (Ita/6) 6:4, 2:6, 5:10


ITF W15 Lubbock (ZDA)
1. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo) – Aksu S. (Tur) 6:2, 6:7(8), 10:4
2. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo) – Pinto R. (Por/9) 6:2, 6:3
3. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo) – Narmont H. (Est/4) [28.9.]

1. kolo: Komac M. (Slo) – ?

Dvojice, 1. kolo
Komac M./Skryabina M. – Miyamoto A./Sawangkaew M. [28.9.]
Gallero I./Novak K. – Kononova M./Williford K. [28.9.]


ITF M15 Cancun (Mehika)
1. kolo: Špec M. (Slo/8) – Contreras I. (Meh) [28.9.]


ITF M15 Lubbock (ZDA)
1. kolo kvalifikacij: Lah S. (Slo/7) – Frantzen C. (Nem) 6:3, 1:6, 10:4
2. kolo kvalifikacij: Lah S. (Slo/7) – Richards A. (Zda/5) 6:0, 6:0
1. kolo: Lah S. (Slo/7) – Fancutt T. (Avs/3) [29.9.]

Dvojice
1. kolo: Frantzen C./Lah S. – Azoides D./Valiev I. [28.9.]



ITF JUNIORS

ITF J4 Veli Lošinj (Hrvaška), 1. kolo kvalifikacij
Flander T. (Slo) prosto
Bogunović M. (Slo) – Babić R. (Hrv) 3:6, 1:6
Sok N. (Slo) – Margetić M. (Hrv) 3:6, 6:2, 10:5
Pliberšek N. (Slo) – 
prosto
Završki N. (Slo)– prosto

2. kolo kvalifikacij
Flander T. (Slo) – Šarić F. (Hrv) 0:2* – predaja
Sok N. (Slo) – Horvat V. (Hrv/7) 0:6, 6:4, 10:2
Pliberšek N. (Slo) – 
Gladan D. (Hrv) 6:1, 6:1
Završki N. (Slo) – Poticna V. (Svk) 2:6, 6:3, 4:10

3. kolo kvalifikacij
Sok N. (Slo) – Lavoratori P. (Ita/6) 2:6, 1:6

1. kolo
Angeli C. (Slo) – Lavoratori P. (Ita) 6:3, 6:5* – predaja
Škorjanc N. (Slo) – prosto
Žnuderl M. (Slo) prosto
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Garifullin A. (Rus) 7:5, 6:4
Kirbiš A. (Slo) – Ostro T. (Hrv) 0:6, 6:4, 6:4
Švec Ž. (Slo) – Tomić R. (Bih) 4:6, 4:6
Obrul L. (Slo/10) – prosto
Miković N. (Slo) – Markovina D. (Hrv) 7:6(3), 6:2
Japelj J. (Slo) – Bulović M. (Hrv) 4:6, 6:0, 4:6
Bečirovič Novak H. (Slo) – Tomeljak N. (Hrv) 6:1, 6:1
Radišić M. (Slo) – Tesankić N. (Hrv) 2:6, 7:6(5), 0:6
Šulin B. (Slo) prosto
Lampret M. (Slo) – Sramkova T. (Svk) 6:2, 3:6, 6:4
Planinšek A. (Slo/11) – prosto
Strašek N. (Slo/9) – prosto
Lanišek A. (Slo/13)prosto
Žnuderl A. (Slo) – Poticna V. (Svk) 6:2, 7:5
Milić E. N. (Slo/10) – prosto
Pliberšek N. (Slo) – Poljan E. (Hrv) 6:0, 6:0

2. kolo
Angeli C. (Slo) – Berranger I. (Fra/15)
Škorjanc N. (Slo/8) – Jovanović N. (Srb)
Žnuderl M. (Slo/13) – Pall N. (Mad)
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Jurina P. (Hrv/12)
Kirbiš A. (Slo) – Myslivec S. (Češ/5)
Obrul L. (Slo/10) – Rieber L. (Nem)
Miković N. (Slo) – Kubiak C. (Fra/16)
Bečirovič Novak H. (Slo) – Sarinova S. (Svk/1)
Šulin B. (Slo/6) – Stanić M. (Hrv)
Lampret M. (Slo) – Tarocco L. (Hrv/15)
Planinšek A. (Slo/11) – Teodosescu N. (Ita)
Strašek N. (Slo/9) – Ivković L. (Hrv)
Lanišek A. (Slo/13) – Kozak V. (Vb)
Žnuderl A. (Slo) – Knežević N. (Hrv/3)
Milić E. N. (Slo/10) – Derniković R. (Hrv)
Pliberšek N. (Slo) – Pieczynska S. (Pol/14)