TE: Slovenski obračun v Mariboru pripadel Suljiću, zanesljive zmage glavnih slovenskih adutov

Na igriščih ŽTK Maribor in TK Branik so se v torek končali vsi dvoboji 2. kola glavnega dela Tennis Europe turnirja za igralce v starostnih kategorijah U14 in U16. V osmino finala se je prebilo tudi lepo število slovenskih predstavnikov. 

Tenis Koper 05190 211003 VID - TE: Slovenski obračun v Mariboru pripadel Suljiću, zanesljive zmage glavnih slovenskih adutov
Pia Petelinšek je v svojem prvem nastopu oddala le dve igri. (Vid Ponikvar / Sportida)

Preberite tudi:
TE: V Mariboru odločen začetek Marka Retlja in Karoline Trnkovski

TENNIS EUROPE

V starostni kategoriji U16 so si mesto v 3. kolu glavnega dela turnirja od Slovencev uspeli priigrati Lukas Marjanovič, Paolo Angeli, Matic Hribar, Marko Požonec, Žiga Švec, Eva Cikajlo, Zala Vnuk, Lija Mumlek, Katarina Stefanija Mrvar, Pia Petelinšek in Ela Plošnik. Na papirju je največji skalp uspel Mrvarjevi, ki je po treh nizih izločila 6. nosilko turnirja.

Tudi na U14 turnirju bo Slovenija v osmini finala imela nekaj svojih predstavnikov. Ob Svitu Suljiću, ki je v tekmi 2. kola s 6:2 in 6:3 ugnal rojaka Liama Lugariča, so se med najboljših 16 prebili še Luka Petrović, Tara Murshed, Alja Senica, Kaja Kadak Ocvirk, Sara Mihelčič in Beti Butina Jazbec. 

Na močnem turnirju U14 na Slovaškem je Žiga Šeško prišel do zmage v uvodnem kolu.

U16 Grawe Open Maribor
(Slovenija, pesek, zunaj)

Rezultati kvalifikacij (fantje)
Rezultati kvalifikacij (dekleta)

1. kolo
Mohar V. (Slo) – Cacciolli D. (Ita/Q) 4:6, 6:4, 6:4
Marjanovič L. (Slo/10)prosto
Matijašič G. (Slo/WC) – Stojović V. (Srb/Q) 2:6, 4:6
Angeli P. (Slo/4)prosto
Zemljič A. (Slo) – Gschiel A. (Avt) 0:6, 1:6
Albreht L. (Slo) – Radojičić M. (Srb) 3:6, 6:4, 6:0
Retelj M. (Slo/WC) – Rierz L. (Šve) 6:0, 6:0
Hribar M. (Slo/9) – prosto
Zemljič D. (Slo) – Ganusevych D. (Ita/Q) 0:6, 0:6
Bajželj M. (Slo) – Zanini A. (Ita) 3:6, 0:6
Požonec M. (Slo) – Baleja K. (Mad/Q) 5:7, 6:4, 6:0
Švec Ž. (Slo/2) – prosto 
Cikajlo E. (Slo/1) – prosto
Ažnoh A. J. (Slo) – Weissenboeck J. (Avt) 6:4, 6:2
Pernat M. (Slo) – Havel L. (Avt) 3:6, 6:7(1)
Dovnik A. (Slo) – Bobrovska M. (Ukr) 0:6, 0:6
Širovnik A. (Slo/LL) – Brasnić K. (Avt) 2:6, 6:2, 3:6
Vnuk Z. (Slo/15)prosto
Dirnbek K. (Slo) – Djukić D. (Srb) 6:3, 1:6, 6:2
Mumlek L. (Slo/5) – prosto
Mrvar K. (Slo) – Payer A. M. (Avt) 5:7, 7:6(3), 6:4
Bogatin J. (Slo/11)prosto
Ribnikar M. S. (Slo) – Pruckner V. (Avt) 7:5, 6:2
Petelinšek P. (Slo/3)prosto
Plošnik E. (Slo/8)prosto
Najzer K. (Slo) – Hermann M. (Avt/Q) 6:0, 6:4
Štusaj D. (Slo/WC) – Pustelnik G. (WC) 6:4, 3:6, 0:6
Košak T. (Slo/WC) – De Santis G. (Ita) 0:6, 1:6

2. kolo
Mohar V. (Slo) – Jović N. (Srb/1) 3:6, 5:7
Marjanovič L. (Slo/10) – Handl M. (Avt/LL) 6:0, 6:4
Angeli P. (Slo/4) – Slivar L. (Hrv) 6:0, 6:3
Albreht L. (Slo) – Balascak D. (Svk/7) 4:6, 6:2, 5:7
Retelj M. (Slo)  Sidorov A. (Kaz/8) 5:7, 0.6
Hribar M. (Slo/9) – Bonivento P. (Ita/Q) 6:0, 6:3
Požonec M. (Slo) – Rosenkranz Koenig T. (Avt/11) 6:4, 6:2
Švec Ž. (Slo/2) – Ontiveros M. (Nem) 6:2, 6:3
Cikajlo E. (Slo/1) – Alekseeva S. (Švi/Q) 6:1, 6:7(2)* – predaja
Ažnoh A. J. (Slo) – Van Cotthem L. (Bel/16) 5:7, 3:6
Vnuk Z. (Slo/15) – Tuzson V. (Mad) 6:2, 6:2
Dirnbek K. (Slo) – Stojsavljević M. (Vb/10) 1:6, 3:6
Mumlek L. (Slo/5) – Kotlyarova S. (Ukr/WC) 6:2, 6:1
Mrvar K. S. (Slo) – Loftus A. (Vb/6) 7:6(2), 2:6, 6:4
Bogatin J. (Slo/11) – Gentili A. (Ita) 4:6, 1:6
Ribnikar M. S. (Slo/WC) – Fratila V. (Rom/14) 3:6, 0:6
Petelinšek P. (Slo/3) – Sorska A. (Ukr/WC) 6:1, 6:1
Plošnik E. (Slo/8) – Kovacheva S. (Vb) 6:0, 6:1
Najzer K. (Slo) – Segattini V. (Ita/9) 1:6, 3:6

3. kolo
Marjanovič L. (Slo/10) – Stojović V. (Srb/Q)
Angeli P. (Slo/4) – Gronfeldt-Sorensen C. (Dan)
Hribar M. (Slo/9) – Sidorov A. (Kaz/8)
Požonec M. (Slo) – Živković S. (Srb/5)
Švec Ž. (Slo/2) – Kalabishka M. (Ukr/15)
Cikajlo E. (Slo/1) – van Cotthem L. (Bel/16)
Vnuk Z. (Slo/15) – Maines N. (It/4)
Mumlek L. (Slo/5) – Stojsavljević M. (Vb/10)
Mrvar K. (Slo) – Gentili A. (Ita)
Petelinšek P. (Slo/3) – Fratila V. (Rom/14)
Plošnik E. (Slo/8) – Segattini V. (Ita/9)


U14 Grawe Open Maribor
(Slovenija, pesek, zunaj)

Rezultati kvalifikacij (fantje)
Rezultati kvalifikacij (dekleta)

1. kolo
Despotović M. (Slo) – Jutresa H. (Hrv/Q) 6:3, 0:6, 6:4
Zajc Gajšek L. (Slo/14) prosto
Desy D. (Slo) – St-Pierre P. (Kan/Q) 4:6, 2:6
Marinšek L. (Slo) – Kulcsar K. (Mad/Q) 3:6, 2:6
Glogovac J. (Slo/WC) – Hornecker B. (Nem/Q) 1:6, 0:6
Vodnik J. (Slo) – Koenigslehner M. (Avt) 2:6, 1:6
Klep T. (Slo) – Aerts S. (Bel) 5:7, 4:6
Lugarič L. (Slo) – Meacci M. (Ita) 6:1, 3:6, 6:2
Suljić S. (Slo/7) – prosto
Pečovnik J. (Slo) – Logrippo M. (Ita/LL) 1:6, 3:6
Lalić L. (Slo/WC) – Hemetzberger J. (Avt/Q) 1:6, 1:6
Pučko M. (Slo/WC) – Denotte N. (Bel) 0:6, 0:6
Košak T. (Slo/WC) – Martinović D. (Hrv/LL) 1:6, 0:6
Šiftar L. (Slo) – Kreutz J. (Avt) 6:7(5), 1:6
Bečirovič Novak M. (Slo) – Faibani G. (Ita/Q) 6:2, 6:3
Petrović L. (Slo/13) – prosto
Semenič P. (Slo/WC) – Fluri M. (Švi/Q) 2:6, 0:6
Trnkovski K. (Slo/Q) – Eennaes M. (Bel/Q) 6:2, 6:0
Stojneva A. (Slo/15) prosto
Murshed T. (Slo) – Strassle L. (Švi/Q) 7:5, 6:1
Senica A. (Slo/5) prosto
Peternel Z. (Slo/4) prosto
Marinkovič A. (Slo/WC) – Ba E. (Bel) 7:6(3), 2:6, 6:3
Semenič K. (Slo/Q) – Sunara N. (Hrv) 4:6, 7:5, 3:6
Stražar H. (Slo/WC) – Agostini S. (Ita) 4:6, 3:6
Bizjak Z. (Slo/8) prosto
Mihajlović L. (Slo/WC) – Bruni B. (Ita/Q) 2:6, 3:6
Grubešić U. (Slo/WC) – Kovalchuk K. (Ukr) 1:6, 1:6
Šifkovič E. (Slo/WC) – Vanspauwen N. (Bel/Q) 6:1, 3:6, 3:6
Fleischman J. (Slo/LL) – Sveva Fumagalli S. (Ita) 7:5, 6:3
Kadak Ocvirk K. (Slo/9) – prosto
Mihelčič S. (Slo) – Srejić L. (Avt/Q) 6:2, 6:3
Butina Jazbec B. (Slo/2) prosto

2. kolo
Despotovič M. (Slo) – Bilozertsev N. (Ukr/1) 2:6, 3:6
Zajc Gajšek L. (Slo/14) – Robas D. (Švi) 4:6, 2:6
Suljić S. (Slo/7) – Lugarič L. (Slo) 6:2, 6:3
Bečirovič Novak M. (Slo) – Sykora J. (Češ/9) 1:6, 3:6
Petrović L. (Slo/13) – Gribaldo M. (Ita) 6:0, 6:2
Trnkovski K. (Slo/Q) – Semichina I. (Mda/1) 1:6, 2:6
Stojneva A. (Slo/15) – Richtar A. (Avt) 2:6, 2:6
Murshed T. (Slo) – Blazkova K. (Češ/10) 7:5, 6:3
Senica A. (Slo/5) – Phillips N. (Vb) 6:2, 6:4
Peternel Z. (Slo/4) – Manta N. (Švi) 4:6, 4:6
Marinkovič A. (Slo/WC) – Griffiths E. (Vb/13) 1:6, 4:6
Bizjak Z. (Slo/8) – Vidan T. (Hrv) 3:6, 3:6
Fleischman J. (Slo/LL) – Smart H. (Vb/6) 1:6, 2:6
Kadak Ocvirk K. (Slo/9) – Kappeler L. (Švi) 6:0, 6:3
Mihelčič S. (Slo) – Weynen C. (Bel/14) 6:4, 6:2
Butina Jazbec B. (Slo/2) – Manfredonia C. (Ita) 6:3, 6:0

3. kolo
Suljić S. (Slo/7) – Andersson L. (Šve/10)
Petrović L. (Slo/13) – Winder A. (Vb/2)
Murshed T. (Slo) – Senica A. (Slo/5)
Kadak Ocvirk K. (Slo/9) – Smart H. (Vb/6)
Mihelčič S. (Slo) – Butina Jazbec B. (Slo/2)


U14 Piestany
(Slovaška, kat. 1, pesek)

1. kolo: Šeško Ž. (Slo/6) – Macej D. (Svk/WC) 6:1, 6:3
2. kolo: Šeško Ž. (Slo/6) – Svoboda J. (Češ) [11.5.]

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.