RG: Slovo obeh Blažev, Dalila proti nekdanji 5. igralki sveta

Blaž Rola je v tretjem nizu iz rok spustil lepo prednost. (Foto: zimbio.com)

Slovenski ljubitelji tenisa bomo v moškem delu žreba v Roland Garrosu letos vse upe polagali na Aljaža Bedeneta. Skozi kvalifikacije sta si mesto v glavnem delu žreba namreč neuspešno poizkušala izboriti Blaž Rola in Blaž Kavčič. Danes bo na teren stopila še Dalila Jakupović.

Prvi od obeh Blažev je na teren v ponedeljek stopil Blaž Kavčič, ki je obračun proti Čehu Adamu Pavlasku pričel odlično, saj je hitro povedel s 3:1. Temu rezultatu je sledilo 5 zaporednih izgubljenih iger, kar je pomenilo, da je Čeh po 43 minutah dobil prvi niz s 6:3. Kaj je botrovalo k predaji “Kaljuta” zaenkrat še ni znano, vsekakor pa predaja ni nič kaj dober znak za nadaljevanje sezone.

Dan kasneje je na teren stopil še Blaž Rola, ki je za razliko od Kavčiča proti nasprotniku veljal za favorita tekme. Nasproti mu je stal Egipčan Mohamed Safwat, ki pri svojih 27 letih na ATP lestvici še nikoli ni zasedal višjega položaja od 174. mesta. Egipčan je prvi niz dobil s 6:4, v drugem pa je Ptujčan ves čas bil bolj nevaren na servis nasprotnika in zasluženo prišel do izenačenja na 1:1 v nizih. V tretjem nizu je Rola kar dvakrat povedel z “brejkom” prednosti, a se kljub temu znašel v zaostanku s 4:5. Tedaj je na svoj servis vodil s 40:0, izgubil 5 zaporednih točk in ostal brez preboja v 2. krog.

Oba slovenska tenisača sta kljub porazu prejela 6.000€ denarne nagrade.

Roland Garros 2018 (Pariz, €18,232,000), pesek, posamezno (M)
Kvalifikacije, 1. koloPavlásek A. (Češ) – Kavčič B. (Slo) 6:3* predaja
Kvalifikacije, 1. kolo: Safwat M. (Egi) – Rola B. (Slo) 6:4, 6:7(2), 6:4