Rafa neizprosen v svoji drugi tekmi

Prvi igralec sveta ni imel prav nobenih težav proti Vaseku Pospisilu, ki je morda pred tekmo še upal na presenečenje, saj po njegovem igra najboljši tenis kariere, a je po 1 uri in 59 minutah lahko le čestital Špancu za dobro odigrano partijo.

Za 244. zmago na turnirjih za Grand Slam je potreboval slabi dve uri igre, na koncu pa se je rezultat glasil 6:3, 6:4 in 6:2. Rafa je letos še vedno samo pri treh porazih! Tenisača sta se srečala tudi lansko leto, ko je bila tekma malce bolj izenačena, toda takrat na China Open, tokrat pa v malce drugačnih pogojih. Nadal je začetni udarec izgubil samo enkrat, kar je bilo dovolj za gladko zmago. Udaril je 26 winnerjev in 16 neizsiljenih napak.

Kdo lahko ustavi ta mogočni levičarski forehand? Udarec po paraleli je bil tisti, ki mu je v drugem nizu prinesel vodstvo 5:4, nato pa je le še zadržal svoj začetni udarec. Odpor Kanadčana pa je bil do konca strt, ko je Rafa povedel z brejkom prednosti na začetku tretjega niza. Sedaj ga čaka Karen Khachanov.