Verdasco ustavil Murrayja, Španec boljši v štirih nizih

V njunem šestem medsebojnem srečanju je bil boljši Miloš Raonić. Gilles Simon ni zmogel tempa visokoraslega Kanadčana, ki je normalno diktiral s svojim začetnim udarcem. Na drugi strani je 34-letni Fernando Verdasco premagal Andyja Murrayja. Španec je slavil v štirih nizih.

Verdasco do prve zmage v 14 poskusih (Foto: Tennisworldusa.com)

Fernando Verdasco je izgubil 13 prejšnjih tekem proti Škotu, tokrat pa je vendarle izkoristil dejstvo, da Andy še ne igra najboljšega tenisa in se po vrnitvi še vedno išče. Verdasco je zmagal prvič po letu 2009, ko ga je ugnal v Avstraliji. 7:5, 2:6, 6:4 in 6:4 je bilo po 3 urah in 23 minutah pod žgočim soncem. To je njegova deseta uvrstitev v tretji krog v New Yorku.

Gledali smo intenzivno tekmo med dvema igralcema, ki blestita z osnovne črte, a se ne bojita priti tudi bližje k mreži. Eden glavnih razlogov za poraz Murrayja je bil bržkone njegov šibak servis, ki je bil samo 55-odstotno uspešen. V pomembnih točkah bi moral igrati bolje, saj si je ustvaril 15 brejk priložnosti, izkoristil pa jih je le šest. Verdasco je zabeležil 52 winnerjev, storil pa je kar 48 neizisljenih napak, kar kaže, da je bil on tisti, ki je diktiral tempo.

Med zmagovalci se je znašel tudi Juan Martin del Potro, ki je s 6:3, 6:1 in 7:6 premagal Denisa Kudlo v 1 uri in 56 minutah.