Najboljši Američan v četrtfinalu turnirja v Cagliariju ustavil Bedeneta

Aljaž Bedene tako blizu, a tako daleč. (Foto: ATP/zajem zaslona)

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je na turnirju serije ATP 250 v Cagliariju prvič po februarju lani lovil polfinalno vstopnico na turnirju serije ATP, a bil neuspešen. 31-letnega Ljubljančana je s 6:3 in 6:4 ugnal Američan Taylor Fritz.

Bedene v Cagliariju zaustavljen v četrtfinalu. (Foto: ATP/zajem zaslona)

Aljaž Bedene je v Cagliariju prvič po lanskoletnem odličnem rezultatu na ATP 500 turnirju v Rotterdamu zaigral v četrtfinalu ATP turnirja. Nasproti mu je stal trenutno najvišje uvrščeni ameriški igralec Taylor Fritz, ki na ATP lestvici zaseda 30. mesto. Za tekmovalca je bil to drugi medsebojni obračun, prvič pa je do zmage prišel Američan.

V uvodnem delu dvoboja prav nič ni kazalo, da se bo kateri od tekmovalcev prebil do ‘breaka’. Oba sta zanesljivo držala svoj začetni udarec, še posebej odličen pa je bil Fritz pri osvajanju točk po zadetem prvem servisu (15/16). V 8. igri je Američan zapretil tudi na servis Slovenca in pri rezultatu 30:40 izkoristil svojo drugo ‘break’ priložnost. Sledile so igre, v katerih je bil Fritz nezgrešljiv, Bedene pa na drugi strani ni našel pravega občutka pri backhand udarcu.

Semafor je nekaj minut kasneje kazal 6:3 in 2:0 v korist Fritza, a Bedene se je s tremi zaporednimi igrami vrnil v igro in sploh prvič na dvoboju povedel. Američan, ki se že lahko pohvali z osvojenim ATP turnirjem (Eastbourne, trava, 2019), je navdušil s svojo obrambo v 7. igri drugega niza, ko je ubranil vse napade Slovenca in znova prišel do ‘breaka’ prednosti. V 10. igri drugega niza, ko je Bedene za povratek v dvoboj potreboval ‘break’, je Fritz odserviral brez napak in z dvema asoma potrdil preboj v polfinale.

Bedene se bo po petkovem porazu po vsej verjetnosti podal v Monte Carlo, kjer nastopa sicer še nima zagotovljenega. Trenutni podatki kažejo, da je Slovenec prvi v čakalni vrsti za morebitno odpoved katerega izmed tenisačev. Na ATP lestvici se Bedenetu s ponedeljkom obeta skok za 3 mesta, kar bi pomenilo, da bo postal 55. igralec sveta.