Bedene se je oddolžil Belorusu in v Cagliariju napredoval v četrtfinale

Aljaž Bedene zaradi poškodbe ni mogel nadaljevati dvoboja. (Foto: Twitter)

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je na turnirju serije ATP 250 v Cagliariju prišel do druge zmage in tako napredoval v četrtfinale. Tam ga po vsej verjetnosti čaka dvoboj proti 2. nosilcu turnirja.

Aljaž Bedene mimo Belorusa v četrtfinale. (Foto: Twitter)

Aljaž Bedene se je na peščeni podlagi v Cagliariju še drugič v letošnji sezoni pomeril proti 80. igralcu sveta Egorju Gerasimovu (80. igralec sveta). Dvoboj v Montpellierju je z rezultatom 6:4 in 7:6 dobil Belorus, tokrat pa je z identičnim rezultatom zmago slavil Slovenec.

V podaljšani igri nadoknadil zaostanek z 0:4

Tudi tokrat je bil Bedene tisti, ki je vetrovnih razmerah na Sardiniji poizkušal več in bil bolj napadalen od nasprotnika. Čeprav se je Belorus znova dobro branil, se je Bedenetu agresivnejša igra z veliko občutka pri ‘drop-shot’ udarcih tokrat izplačala. Prvi niz je 58. igralec sveta po 48 minutah igre dobil s 6:4, v drugem pa imel “na loparju” vodstvo s 4:2, a Belorus se je z ‘re-breakom’ vrnil v igro. V nadaljevanju niza je Bedene dvakrat uspešno serviral za obstanek v nizu, začetek v tie-breaku pa ni bil obetaven. Gerasimov je povedel s 4:0, a Aljaž je odgovoril z nizom štirih zaporednih osvojenih točk in na koncu podaljšano igro dobil s 7:5.

V četrtfinalu se bo Bedene pomeril proti boljšemu iz zadnjega sredinega obračuna med Slovakom Andrejem Martinom (106. igralec sveta) in 2. nosilcem turnirja Američanom Taylorjem Fritzem (30. igralcem sveta).