ITF: Hercogova odpor nasprotnice strla po 4 urah, Falknerjeva uspešna v Limi

Slovenska teniška igralka Polona Hercog je uspešno pričela z nastopi na ITF W60 turnirju v Kaliforniji. Do prve zmage se je na W25 turnirju v Limi prebila tudi Živa Falkner.

Hercog Polona fh1 - ITF: Hercogova odpor nasprotnice strla po 4 urah, Falknerjeva uspešna v Limi
Hercogova s težavo v 2. kolo turnirja v Kaliforniji. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Polona Hercog se je po hitrem izpadu na WTA 1000 turnirju v Indian Wellsu podala približno 200 kilometrov proti obali v Rancho Santa Fe, kjer ta teden poteka turnir serije ITF W60. V 1. kolu je Slovenka s 6:7(5), 6:3 in 7:5 premagala domačinko Jessico Failla, za zmago pa je potrebovala kar štiri ure.

Mimo 1. kola glavnega dela turnirja se je uspelo prebiti tudi Živi Falkner (W25 Lima), v 2. kolu kvalifikacij v Lagosu (W25) sta obstali Tina Cvetkovič in Pia Lovrič. Igralki sta znova združili tudi moči v dvojicah, kjer sta uspešno preskočili prvo oviro. V kvalifikacijah je obstala tudi Kristina Novak (W15 Norman).

Na mladinskem J4 turnirju v Poreču so si mesto v 2. kolu zagotovili Nik Miković, Nejc Škorjanc, Ana Lanišek, Manca Lampret, Brina Šulin, Petja Drame in Ela Nala Milić, na J4 turnirju v Širokem Brijegu Tristan Flander, Marsel Žnuderl, Lun Obrul in Annika Planinšek. Na J5 turnirju v Tremosineu je že v 3. kolo napredovala Maša Viriant, dober odpor je v Istanbulu (J2) v 2. kolu proti 1. nosilcu nudil Matic Križnik, ki je bil za las prekratek.

ITF PRO

W60 Rancho Santa Fe (ZDA, trda podlaga)
1. kolo: Hercog P. (Slo/8) – Failla J. (Zda) 6:7(5), 6:3, 7:5
2. kolo: Hercog P. (Slo/8) – ?


W25 Lagos (Portugalska, trda podlaga), 1. kolo kvalifikacij
Cvetkovič T. (Slo/11) – Lanca S. (Por) 6:2, 6:1
Lovrič P. (Slo/12) – Sato H. (Jap) 7:5, 6:7(4), 10:5

2. kolo kvalifikacij
Cvetkovič T. (Slo/11) – Ružić A. (Hrv) 0:6, 2:6
Lovrič P. (Slo/12) – Bulgaru M. (Rom/4) 3:6, 6:7(5)

Dvojice
1. kolo: Cvetkovič T./Lovrič P. – Azadinho C./Kempster S. 6:2, 6:3
Četrtfinale: Cvetkovič T./Lovrič P. – (1)Ponchet J./Shinikova I.


W25 Lima (Peru, pesek)
1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Pedretti T. (Bra) 6:3, 5:7, 6:2
2. kolo: Falkner Ž. (Slo) – ?

Dvojice
1. kolo: Falkner Ž./Jokić K. – (1)Alves C./Gamiz A. [13.10.]


M25 Loule (Francija, trda podlaga)
1. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo) – Ortega Olmedo R. (Špa/1) [13.10.]

Dvojice
1. kolo: (4)Falcao G./Lipovšek Puches T. – Barrera A./Ferrer A.


W15 Sozopol (Bolgarija, trda podlaga)
1. kolo: Kolar N. (Slo/1) – Petretic L. (Fra) [13.10.]

Dvojice
1. kolo: (4)Kolar N./Vangelova A. – Karatancheva L./Shalamanova D.


W15 Norman (ZDA, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo/7) – Alcaraz S. (Meh) 6:1, 6:2
2. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo/7) – Kupres M. (Kan/10) 2:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: Gallero I./Novak K. – Guzman D./Staker E. [13.10.]


M15 Doha (Katar, trda podlaga)
1. kolo: Kočevar-Dešman T. (Slo/5) – Velcz Z. (Mad) [13.10.]


M15 Cancun (Mehika, trda podlaga)
1. kolo: Špec M. (Slo) – Gibbens J. (Vb) [13.10.]


M15 Sozopol (Bolgarija, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo) – Lazarov G. (Bol) 7:5, 6:0
2. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo) – Munteanu D. (Rom) 6:3, 6:2
3. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo) – Vanta V. (Rom/5) [13.10.]



ITF JUNIORS

J2 Istanbul (Turčija, trda podlaga)
1. kolo: Križnik M. (Slo) – Ozlale K. (Tur) 6:3, 7:5
2. kolo: Križnik M. (Slo) – Pieczonka F. (Pol/1) 6:7(4), 6:7(5)

Dvojice
1. kolo: (5)Križnik M./Pisarić A. – prosto
2. kolo: (5)Križnik M./Pisarić A. – Hattori R./Kocu E. [13.10.]

J4 Poreč (Hrvaška, pesek), 1. kolo kvalifikacij
Pretekli rezultati

1. kolo
Miković N. (Slo) – Kljaić N. (Hrv) 6:3, 6:2
Škorjanc N. (Slo/12)prosto
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Plošnic L. (Hrv) 1:6, 4:6
Sok N. (Slo/Q) – Bill A. (Hrv) 1:6, 6:4, 1:6
Angeli C. (Slo/Q) – Vasung D. (Hrv) 3:6, 3:6
Lanišek A. (Slo/13) – prosto
Lampret M. (Slo) – Tomeljak N. (Hrv) 6:3, 6:3
Šulin B. (Slo/7) – prosto
Radišić M. (Slo) – Zuvela N. (Hrv) 5:7, 5:7
Drame P. (Slo/4) prosto
Milić E. N. (Slo/11) prosto
Muller Uhan E. (Slo) – Ivković L. (Hrv) 3:6, 0:6

2. kolo
Miković N. (Slo) – Tkalenko E. (Ukr/11)
Škorjanc N. (Slo/12) – Dragar P. (Mad)
Lanišek A. (Slo/13) – Zhilina A. (Rus)
Lampret M. (Slo) – Zhou X. (Kit/5)
Šulin B. (Slo/7) – Fenyves G. (Mad)
Drame P. (Slo/4) – Gasparini C. (Ita)
Milić E. N. (Slo/11) – Grulović L. (Hrv)


J4 Široki Brijeg (BIH, tepih)
Pretekli rezultati

1. kolo
Premzl M. (Slo/1) – Mesić E. (Dan) 5:7, 3:6
Flander T. (Slo/Q) – Mulalić E. (Bih) 6:3, 6:3
Kirbiš A. (Slo) – Prachar J. (Češ/3) 6:7(2), 3:6
Žnuderl M. (Slo/Q) – Djokić M. (Bih) 6:0, 6:1
Černe D. (Slo) – Nikolić M. (Srb) 1:6, 2:6
Obrul L. (Slo/7) – Žiković S. (Srb) 6:2, 6:1
Puntarić N. (Slo) – Kalina V. (Češ/2) 2:6, 4:6
Planinšek A. (Slo/6) – Selimanović K. (Bih) 6:2, 6:1
Strašek N. (Slo/5) – Skegro M. (Hrv) 6:4, 3:6, 3:6

2. kolo
Flander T. (Slo/Q) – Hadžimehmedović R. (Srb/6) [13.10.]
Žnuderl M. (Slo/Q) – Pavičić M. (Avs) [13.10.]
Obrul L. (Slo/7) – Petrović D. (Nem) [13.10.]
Planinšek A. (Slo/6) – Kajkić L. (Hrv) [13.10.]


J5 Tremosine (Italija, pesek)
1. kolo: Viriant M. (Slo/1) –  prosto
2. kolo: Viriant M. (Slo/1) – Plajova N. (Svk) 6:1, 6:0
3. kolo: Viriant M. (Slo/1) – Mannito C. (Ita) [13.10.]


J5 Seefeld-Tirol (Avstrija, tepih)
1. kolo: Ribnikar M. S. (Slo) – Hoxha A. (Avt) 6:2, 4:6, 6:7(5)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja