ITF: Žnuderl brez izgubljene igre med TOP 8 v Širokem Brijegu, Kočevar-Dešman uspešen v Dohi

Tudi v sredo je na ITF turnirjih na igrišče stopilo veliko število slovenskih predstavnikov. Nekateri so zabeležili že svojo tretjo zmago v tem tednu, Marsel Žnuderl že celo četrto.

Telemach DP 210116 BW0143 - ITF: Žnuderl brez izgubljene igre med TOP 8 v Širokem Brijegu, Kočevar-Dešman uspešen v Dohi
Marsel Žnuderl med najboljših osem v Širokem Brijegu brez izgubljene igre. (Foto: Blaž Weindorfer / Sportida)

Predstavnik ŽTK Maribor v tem tednu nastopa na mladinskem J4 turnirju v Širokem Brijegu, kjer se je najprej uspešno prebil skozi kvalifikacijsko sito, zdaj pa odlično nastopa še v glavnem delu turnirja. V četrtfinale, kamor se je uspela prebiti tudi Annika Planinšek, se je uvrstil kar brez izgubljene igre.

Na mladinskem J4 turnirju v Poreču so si vstopnico za 3. kolo priigrali Nejc Škorjanc, Brina Šulin, Petja Drame in Ela Nala Milić, med najboljših osem se je v Italiji (J5) prebila Maša Viriant. 

Med profesionalci so prvo zmago v tem tednu zabeležili Nastja Kolar (W15 Sozopol), Matic Špec (M15 Cancun) in Tom Kočevar-Dešman (M15 Doha), v Franciji je klonil Tomas Lipovšek Puches. V dvojicah se je mimo prve ovire v Limi (W25) prebila Živa Falkner, v ZDA (W15) je to uspelo Kristini Novak.

ITF PRO

W60 Rancho Santa Fe (ZDA, trda podlaga)
1. kolo: Hercog P. (Slo/8) – Failla J. (Zda) 6:7(5), 6:3, 7:5
2. kolo: Hercog P. (Slo/8) – Douglas E. (Zda) [14.10.]


W25 Lagos (Portugalska, trda podlaga), 1. kolo kvalifikacij
Cvetkovič T. (Slo/11) – Lanca S. (Por) 6:2, 6:1
Lovrič P. (Slo/12) – Sato H. (Jap) 7:5, 6:7(4), 10:5

2. kolo kvalifikacij
Cvetkovič T. (Slo/11) – Ružić A. (Hrv) 0:6, 2:6
Lovrič P. (Slo/12) – Bulgaru M. (Rom/4) 3:6, 6:7(5)

Dvojice
1. kolo: Cvetkovič T./Lovrič P. – Azadinho C./Kempster S. 6:2, 6:3
Četrtfinale: Cvetkovič T./Lovrič P. – (1)Ponchet J./Shinikova I. 6:7(5), 0:6


W25 Lima (Peru, pesek)
1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Pedretti T. (Bra) 6:3, 5:7, 6:2
2. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Pigossi L. (Bra/8) [14.10.]

Dvojice
1. kolo: Falkner Ž./Jokić K. – Gonzalez L./Flores P. 6:1, 6:0
2. kolo: Falkner Ž./Jokić K. – Maria T./Alarcon L. [14.10.]


M25 Loule (Francija, trda podlaga)
1. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo) – Ortega Olmedo R. (Špa/1) 1:6, 1:6

Dvojice
1. kolo: (4)Falcao G./Lipovšek Puches T. – Barrera A./Ferrer A. 6:2, 6:1
Četrtfinale: (4)Falcao G./Lipovšek Puches T. – Faria J./Faria L. [14.10.]


W15 Sozopol (Bolgarija, trda podlaga)
1. kolo: Kolar N. (Slo/1) – Petretic L. (Fra) 6:1, 6:4
2. kolo: Kolar N. (Slo/1) – Dimitrova K. (Blg) [14.10.]

Dvojice
1. kolo: (4)Kolar N./Vangelova A. – Karatancheva L./Shalamanova D. [14.10.]


W15 Norman (ZDA, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo/7) – Alcaraz S. (Meh) 6:1, 6:2
2. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo/7) – Kupres M. (Kan/10) 2:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: Gallero I./Novak K. – Guzman D./Staker E. 6:4, 6:4
Četrtfinale: Gallero I./Novak K. – (2)Detkovskaya D./McAdoo R. [14.10.]


M15 Doha (Katar, trda podlaga)
1. kolo: Kočevar-Dešman T. (Slo/5) – Velcz Z. (Mad) 6:2, 6:1
2. kolo: Kočevar-Dešman T. (Slo/5) – Canter A. (Vb) [14.10.]


M15 Cancun (Mehika, trda podlaga)
1. kolo: Špec M. (Slo) – Gibbens J. (Vb) 6:0, 6:3
2. kolo: Špec M. (Slo) – Shimabukuro S. (Jap/3) [14.10.]


M15 Sozopol (Bolgarija, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo) – Lazarov G. (Bol) 7:5, 6:0
2. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo) – Munteanu D. (Rom) 6:3, 6:2
3. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo) – Vanta V. (Rom/5) 6:7(5), 0:6



ITF JUNIORS

J2 Istanbul (Turčija, trda podlaga)
1. kolo: Križnik M. (Slo) – Ozlale K. (Tur) 6:3, 7:5
2. kolo: Križnik M. (Slo) – Pieczonka F. (Pol/1) 6:7(4), 6:7(5)

Dvojice
1. kolo: (5)Križnik M./Pisarić A. – prosto
2. kolo: (5)Križnik M./Pisarić A. – Hattori R./Kocu E. b.b.

J4 Poreč (Hrvaška, pesek)
Pretekli rezultati

2. kolo
Miković N. (Slo) – Tkalenko E. (Ukr/11) 1:6, 7:6(7), 4:6
Škorjanc N. (Slo/12) – Dragar P. (Mad) 6:2, 6:1
Lanišek A. (Slo/13) – Zhilina A. (Rus) 3:6, 2:6
Lampret M. (Slo) – Zhou X. (Kit/5) 1:6, 2:6
Šulin B. (Slo/7) – Fenyves G. (Mad) 7:6(5), 7:6(5)
Drame P. (Slo/4) – Gasparini C. (Ita) 7:6(6), 6:3
Milić E. N. (Slo/11) – Grulović L. (Hrv) 6:0, 6:3

3. kolo
Škorjanc N. (Slo/12) – Weir P. (Vb/6) [14.10.]
Šulin B. (Slo/7) – Bergler O. (Pol/9) [14.10.]
Drame P. (Slo/4) – Plihal N. (Avt/14) [14.10.]
Milić E. N. (Slo/11) – Matushkina K. (Rus/6) [14.10.]


J4 Široki Brijeg (BIH, tepih)
Pretekli rezultati

2. kolo
Flander T. (Slo/Q) – Hadžimehmedović R. (Srb/6) 3:6, 2:6
Žnuderl M. (Slo/Q) – Pavičić M. (Avs) 6:0, 6:0
Obrul L. (Slo/7) – Petrović D. (Nem) 7:6(5), 6:7(5), 3:6
Planinšek A. (Slo/6) – Kajkić L. (Hrv) 6:3, 6:3

Četrtfinale
Žnuderl M. (Slo/Q) – Prachar J. (Češ/3) [14.10.] 
Planinšek A. (Slo/6) – Tucaković S. (Bih/1) [14.10.]

Dvojice, polfinale
(4)Kirbiš A./Žnuderl M. – (1)Kalina V./Prachar J. [14.10.]
(2)Obrul L./Premzl M. – (3)Cauhape S./Preda L. [14.10.] 
(2)Planinšek A./Strašek N. – (4)Ignjatić A./Nesterović N. [14.10.]


J5 Tremosine (Italija, pesek)
1. kolo: Viriant M. (Slo/1) –  prosto
2. kolo: Viriant M. (Slo/1) – Plajova N. (Svk) 6:1, 6:0
3. kolo: Viriant M. (Slo/1) – Mannito C. (Ita) 7:6(5), 6:3
Četrtfinale: Viriant M. (Slo/1) – Paganetti V. (Ita/6) [14.10.]

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja