ITF: Uspešen začetek Križnika v Istanbulu, Dimic že dvakrat uspešen v Sozopolu

Nov teden prinaša nove priložnosti za odmeven rezultat na ITF turnirjih. Slovenska posadka je tokrat najštevilčnejša na mladinskem J4 turnirju v Poreču.

Telemach DP 210116 BW0224 - ITF: Uspešen začetek Križnika v Istanbulu, Dimic že dvakrat uspešen v Sozopolu
Matic Križnik odmeven rezultat išče v Istanbulu. (Foto: Blaž Weindorfer / Sportida)

V Istri, kjer se je v preteklem tednu izkazala Lara Smejkal, sta se skozi kvalifikacijsko sito prebila Carlo Angeli in Nal Sok, zmago v 1. kolu glavnega dela turnirja pa sta že zabeležila Nik Miković in Manca Lampret. V Širokem Brijegu (J4) sta si že v ponedeljek napredovanje v 2. kolo zagotovila Lun Obrul in Annika Planinšek, enako pa je v Istanbulu (J2) uspelo Maticu Križniku.

Matic Dimic, ki je podaljšal bivanje v Sozopolu, je le še korak oddaljen, da se še drugi teden zapored uspešno sooči z vsemi kvalifikacijski preizkusi, uspešno sta s kvalifikacijami na Portugalskem (W25) pričeli tudi Tina Cvetkovič in Pia Lovrič, ter v ZDA (W15) Kristina Novak. 

ITF PRO

W60 Ranco Santa Fe (ZDA, trda podlaga)
1. kolo: Hercog P. (Slo) – Failla J. (Zda)


W25 Lagos (Portugalska, trda podlaga), 1. kolo kvalifikacij
Cvetkovič T. (Slo/11) – Lanca S. (Por) 6:2, 6:1
Lovrič P. (Slo/12) – Sato H. (Jap) 7:5, 6:7(4), 10:5

2. kolo kvalifikacij
Cvetkovič T. (Slo/11) – Ružić A. (Hrv)
Lovrič P. (Slo/12) – Bulgaru M. (Rom/4)

Dvojice
1. kolo: Cvetkovič T./Lovrič P. – Azadinho C./Kempster S.


W25 Lima (Peru, pesek)
1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Pedretti T. (Bra)

Dvojice
1. kolo: Falkner Ž./Jokić K. – (1)Alves C./Gamiz A.


M25 Loule (Francija, trda podlaga)
1. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo) – Ortega Olmedo R. (Špa/1)

Dvojice
1. kolo: (4)Falcao G./Lipovšek Puches T. – Barrera A./Ferrer A.


W15 Sozopol (Bolgarija, trda podlaga)
1. kolo: Kolar N. (Slo/1) – Petretic L. (Fra)

Dvojice
1. kolo: (4)Kolar N./Vangelova A. – Karatancheva L./Shalamanova D.


W15 Norman (ZDA, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo/7) – Alcaraz S. (Meh) 6:1, 6:2
2. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo/7) – Kupres M. (Kan/10)

Dvojice
1. kolo: Gallero I./Novak K. – Guzman D./Staker E.


M15 Doha (Katar, trda podlaga)
1. kolo: Kočevar-Dešman T. (Slo/5) – Velcz Z. (Mad)


M15 Cancun (Mehika, trda podlaga)
1. kolo: Špec M. (Slo) – Gibbens J. (Vb)


M15 Sozopol (Bolgarija, trda podlaga)
1. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo) – Lazarov G. (Bol) 7:5, 6:0
2. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo) – Munteanu D. (Rom) 6:3, 6:2
3. kolo kvalifikacij: Dimic M. (Slo) – Vanta V. (Rom/5) [12.10.]



ITF JUNIORS

J2 Istanbul (Turčija, trda podlaga)
1. kolo: Križnik M. (Slo) – Ozlale K. (Tur) 6:3, 7:5
2. kolo: Križnik M. (Slo) – Pieczonka F. (Pol/1)

Dvojice
1. kolo: (5)Križnik M./Pisarić A. – prosto
2. kolo: (5)Križnik M./Pisarić A. – ?

J4 Poreč (Hrvaška, pesek), 1. kolo kvalifikacij
Sok N. (Slo) – prosto
Bukovec R. (Slo) prosto
Rot N. (Slo) – Khlyvniuk M. (Ukr) 6:7(3), 3:6
Angeli C. (Slo) – prosto
Požonec M. (Slo) – Freitag F. (Avt) 6:3, 6:4
Grabnar V. (Slo) – prosto
Bogunovič M. (Slo)prosto
Pliberšek N. (Slo) – prosto
Završki N. (Slo) prosto
Najzer K. (Slo) – prosto
Bogatin J. (Slo) – prosto

2. kolo kvalifikacij
Sok N. (Slo) – Madjor R. (Hrv) 6:0, 6:2
Bukovec R. (Slo) – Scapolo A. (Ita) 4:6, 7:5, 7:10
Angeli C. (Slo) – Gajić O. (Srb) 6:4, 7:6(3)
Požonec M. (Slo) – Margetić M. (Hrv) 6:2, 3:6, 4:10
Grabnar V. (Slo) – Andrea C. (Ita) 1:6, 4:6
Bogunovič M. (Slo) – Moro G. (Ita) 2:6, 4:6
Pliberšek N. (Slo) – Stanić M. (Hrv) 6:1, 6:3
Završki N. (Slo) – Jelić Rožić M. (Hrv) 6:3, 6:1
Najzer K. (Slo) – Tognon M. (Ita) 6:7(4), 3:6
Bogatin J. (Slo) – Biondić D. (Hrv) 2:6, 2:6

3. kolo kvalifikacij
Sok N. (Slo) – Riha M. (Češ/1) 6:3, 6:2
Angeli C. (Slo) – Plošnic L. (Hrv/4) 6:3, 6:4
Pliberšek N. (Slo) – Suvirdjonkova D. (Srb/1) 3:6, 2:6

Završki N. (Slo) – Tognon M. (Ita) 2:6, 4:6

1. kolo
Miković N. (Slo) – Kljaić N. (Hrv) 6:3, 6:2
Škorjanc N. (Slo/12)prosto
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Plošnic L. (Hrv) 1:6, 4:6
Sok N. (Slo/Q) – Bill A. (Hrv) [12.10.]
Angeli C. (Slo/Q) – Vasung D. (Hrv) [12.10.]
Lanišek A. (Slo/13) – prosto
Lampret M. (Slo) – Tomeljak N. (Hrv) 6:3, 6:3
Šulin B. (Slo/7) – prosto
Radišić M. (Slo) – Zuvela N. (Hrv) 5:7, 5:7
Drame P. (Slo/4) prosto
Milić E. N. (Slo/11) prosto
Muller Uhan E. (Slo) – Ivković L. (Hrv) 3:6, 0:6

2. kolo
Miković N. (Slo) – Tkalenko E. (Ukr/11)
Škorjanc N. (Slo/12) – Dragar P. (Mad)
Lanišek A. (Slo/13) – Zhilina A. (Rus)
Lampret M. (Slo) – Zhou X. (Kit/5)
Šulin B. (Slo/7) – Fenyves G. (Mad)
Drame P. (Slo/4) – ?
Milić E. N. (Slo/11) – Grulović L. (Hrv)


J4 Široki Brijeg (BIH, tepih), 1. kolo kvalifikacij
Žnuderl M. (Slo/1) – prosto
Flander T. (Slo) – Vojvodić A. (Bih) 6:3, 6:4
Petelinšek P. (Slo) – Hasančić S. (Bih) 3:6, 2:6

2. kolo kvalifikacij
Žnuderl M. (Slo/1) – Silajdžić A. (Bih) 6:3, 7:5
Flander T. (Slo) – b.b.

3. kolo kvalifikacij
Žnuderl M. (Slo/1) – Mulalić E. (Bih) 6:3, 6:1
Flander T. (Slo) – Krivoshchekov K. (Rus) 6:0, 6:1

1. kolo
Premzl M. (Slo/1) – Mesić E. (Dan) [12.10.]
Flander T. (Slo/Q) – Mulalić E. (Bih) [12.10.]
Kirbiš A. (Slo) – Prachar J. (Češ/3) 6:7(2), 3:6
Žnuderl M. (Slo/Q) – Djokić M. (Bih) [12.10.]
Černe D. (Slo) – Nikolić M. (Srb) [12.10.]
Obrul L. (Slo/7) – Žiković S. (Srb) 6:2, 6:1
Puntarić N. (Slo) – Kalina V. (Češ/2) 2:6, 4:6
Planinšek A. (Slo/6) – Selimanović K. (Bih) 6:2, 6:1
Strašek N. (Slo/5) – Skegro M. (Hrv) 6:4, 3:6, 3:6

2. kolo
Obrul L. (Slo/7) – Petrović D. (Nem)
Planinšek A. (Slo/6) – Kajkić L. (Hrv)


J5 Tremosine (Italija, pesek)
1. kolo: Viriant M. (Slo/1) –  prosto
2. kolo: Viriant M. (Slo/1) – Plajova N. (Svk)


J5 Seefeld-Tirol (Avstrija, tepih)
1. kolo: Ribnikar M. S. (Slo) – Hoxha A. (Avt) 6:2, 4:6, 6:7(5)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja