Hitro slovo Blaža Role na Kitajskem

Prvi ponedeljek v mesecu marcu se za slovenski tenis ni začel ravno najbolj obetavno. Na 75.000 ameriških dolarjev vrednem turnirju serije ATP Challenger v Kitajskem Zhuhaiju je že v 1. krogu s svojimi nastopi zaključil Blaž Rola, ki je moral priznati premoč Nemcu Matsu Moraingu.

Blaž Rola tudi marca ni pričel najbolj obetavno. (Foto: zimbio.com)

Leto 2018 se je za Blaža Rolo pričelo uspešno. Na turnirju serije ATP Challenger v Bangkoku je prišel vse do polfinala, od tedaj naprej pa nanizal 4 zaporedne poraze. Tokrat je na Kitajskem v dvoboju dveh levičarjev klonil proti 25-letnemu Nemcu Matsu Moraingu, ki je v dosedanjem delu sezone prikazal bistveno več od Ljubljančana in bil tudi tokrat boljši. Nemec je proti Roli zabeležil že 18. zmago v letošnji sezoni, z izjemo turnirja v Sofiji pa nastopal samo na turnirjih serije Challenger. Roli je tokrat dobro kazalo vse do rezultat 4:4 v tie-breaku, ko je izgubil svoj servis in kasneje tudi niz. Takoj na začetku drugega niza si je Rola priboril priložnost za odvzem servisa, a jo ni izkoristil, kasneje pa osvojil le še eno samo igro.

Blaž je ob porazu na žalost ostal brez ATP točk, prejel pa 780 ameriških dolarjev denarne nagrade.