Hercogova poražena v 2. krogu turnirja v Charlestonu

Polona Hercog je že petič v karieri klonila proti Cornetovi. (Foto: zimbio.com)

Poloni Hercog na turnirju v Charlestonu, kjer dekleta nastopajo na zelenem pesku, ni uspelo ponoviti uspeha iz leta 2012, ko se je prebila vse do polfinala. Tokrat se je pot Hercogove končala v 2. krogu, kjer je 27-letna Mariborčanka morala priznati premoč Cornetovi. Francozinja je po uri in 22 minutah slavila zmago s 6:2 in 6:3.

Najvišjeuvrščena slovenska tenisačica Polona Hercog si je po zmagi v 1. krogu nad Belgijko Zanevsko po vsej verjetnosti želela obračuna proti kateri drugi tekmici, saj ji Alize Cornet kot vse kaže po igri nikakor ne leži.  V preteklih 5 obračunih je namreč Slovenka dobila en sam obračun, zadnjega v Wimbledonu leta 2016 pa je gladko s 6:3 in 6:0 dobila Francozinja. Slednja v zadnjem času ni beležila vidnejših rezultatov, a je tudi tokrat predstavljala previsoko oviro za Mariborčanko.

Hercogova je v celotnem obračunu v polje zadela le 52 odstotkov prvih servisov, v prvem nizu pa na svoj začetni udarec dobila prav tako le 52 odstotkov vseh točk. Kljub vsemu je imela Polona odlično priložnost v drugem nizu pri rezultatu 3:3, ko je ob priložnosti za odvzem servisa s forehandom le za malenkost zgrešila stransko črto.

Za preboj v 2. krog je Hercogova prejela 4.898 ameriških dolarjev in 30 WTA točk, kar pomeni, da bo od ponedeljka naprej po vsej verjetnosti znova članica elitne 80-erice.