Hercogova po ubranjeni zaključni žogi v osmini finala

Polona Hercog. (Foto: zimbio.com)

Slovenska tenisačica Polona Hercog se je na Eastbourneu na turnirju serije WTA Premier prebila v osmino finala. To ji je uspelo po tem, ko je še drugič v 4 dneh ugnala Francozinjo Pauline Parmentier, tokrat celo po ubranjeni žogici za zmago. Sabalenka boljša od Zidanškove.

Polona Hercog proti Francozinji Pauline Parmentier ni odigrala svoje najboljše tekme, a kljub temu je našla pot do zmage. Parmentierjeva, ki je v kvalifikacijah turnirja izpadla prav proti Hercogovi, je bila proti Mariborčanki v tretjem nizu le še točko oddaljena od zmage, a na koncu vendarle ostala brez mesta v osmini finala.

Hercogova je po slabšem prvem nizu v drugem zaigrala naravnost izjemno in dobila vseh 100% točk po zadetem prvem servisu (7/7) ter kar 82% po zadetem drugem servisu (9/11).

V tretjem nizu se je Štajerka znašla v zelo težkem položaju, saj je zaostajala z 2:5 in 0:15, a se nato vrnila v igro, po rešeni žogici za zmago ob rezultatu 4:5 in 30:40 pa prevzela pobudo in v podaljšani igri zaigrala precej bolje od nasprotnice.

Drugič letos proti Halepovi

Hercogova je z zmago proti Parmentierjevi že poskrbela, da bo s ponedeljkom znova postala najvišje uvrščena slovenska tenisačica, a poseže lahko še višje. V naslednjem krogu jo čaka obračun proti Simoni Halep, ki je enkrat v letošnji sezoni že dodobra spoznala moč Hercogove. Mariborčanka je namreč v Miamiju dobila prvi niz, v drugem pa se je Romunka rešila z zmago s 7:5 in na koncu vendarle upravičila vlogo favoritinje. Na travi se dekleti do sedaj še nista pomerili.