Osvojeni niz dovolj za napredovanje Hercogove

Polona Hercog. (Foto: zimbio.com)

Polona Hercog se je na turnirju serije WTA Premier v Eastbourneu v 2. krogu pridružila Tamari Zidanšek. 28-letna Štajerka je za zmago v 1. krogu potrebovala uro in 26 minut ter le en osvojeni niz.

Obračun 1. kroga med Polono Hercog in Barboro Strycovo je bil v ponedeljek zaradi dežja prekinjen ob vodstvu Čehinje s 4:3. Ob vrnitvi na igrišče je naslednji dan več pokazala Slovenka, ki je že pri vodstvu s 6:5 servirala za osvojeni niz, nato pa le-tega dobila po odlični predstavi v podaljšani igri.

Čehinja, ki se je v preteklem tednu prebila vse do polfinala turnirja v Birminghamu je že v prvem nizu kazala precej slabe volje in nemoči, v drugem pa kljub zgodnjemu ‘breaku’ obračun predala.

V 2. krogu se bo Hercogova še drugič v 4 dneh pomerila proti Francozinji Pauline Parmentier. Slednja je v kvalifikacijah morala priznati premoč Hercogovi, a se nato v glavni del tekmovanja prebila kot srečna poraženka in v 1. krogu ugnala še eno srečno poraženko, Poljakinjo Magdo Linette.