Grk ustavil vročega Monfilsa, za naslov proti Federerju

Se bo Švicar Grku oddolžil za poraz v Melbourneu? (Foto: dubaidutyfreetennischampionships.com)

V finalu turnirja serije ATP 500 v Dubaju bomo videli ponovitev tekme osmine finala Odprtega prvenstva Avstralije med Stefanosom Tsitsipasom in Rogerjem Federerjem. Prvi je v izjemno izenačenem obračunu zaustavil vročega Gaela Monfilsa, drugi pa kar malce presenetljivo gladko odpravil Borno Čorića.

Hrvat Borna Čorić je pred obračunom v Dubaju dobil zadnja dva medsebojna dvoboja proti Rogerju Federerju, tokrat pa je bil proti Švicarju povsem nemočen. Dolgoletna številka ena svetovnega moškega tenisa se od začetka do konca srečanja niti enkrat ni znašla v težavah pri svojem začetnem udarcu, na returnu pa je bil Roger nevaren v skoraj vsaki igri.

Je Monfils v podaljšani igri drugega niza naredil napako?

Zmagovalec je bil tako znan že po uri in 8 minutah, precej dlje pa sta se na igrišču zadržala Stefanos Tsitsipas in Gael Monfils. Oba tenisača sta izjemno pripravljenost kazala že pred turnirjem, pravo poslastico pa sta gledalcem uprizorila tudi na glavnem igrišču skoraj 3.000.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja v Dubaju.

Monfils je imel odgovor na skoraj vsak udarec Grka, ki v določenih trenutkih obračuna ni več vedel, na kakšen način bi lahko presenetil Francoza. Ta je prvi niz dobil s 6:4, tudi v drugem nizu pa vodil z “brejkom” prednosti (3:1).

Igralca sta se podala v podaljšano igro, tam pa je Tsitsipas pri vodstvu s 5:4 zgrešil stransko črto za več kot 2 centimetra, a sodniki tega niso opazili. Monfils se za pregled s sokoljim očesom ni odločil, niz pa je šel v roke Grku. Tudi v tretjem nizu sta tenisača zavila v podaljšano igro, v kateri se je do edinega “brejka” za vodstvo s 3:1 prebil Grk.

Se bo Švicar uspel oddolžiti Grku?

V finalu bo Roger Federer lovil svojo jubilejno 100. turnirsko zmago, že tretjič v letošnji sezoni pa mu bo nasproti stal Stefanos Tsitsipas. V Hopmanovem pokalu je Švicar slavil zmago z 2:0 v nizih, Grk pa mu je milo za drago vrnil na OP Avstralije, ko je obdržal vse igre na svoj začetni udarec in Federerja ugnal s 3:1 v nizih.

ATP 500 Dubai Duty Free Tennis Championships (ZAE, $2,736,845, trda podlaga, zunaj), posamezno, polfinale
Tsitsipas S. (Grč/5) – Monfils G. (Fra) 4:6, 7:6(4), 7:6(4)
Čorić B. (Hrv/6) – Federer R. (Švi/2) 2:6, 2:6