Maksim Despotović in Beti Butina Jazbec nova državna prvaka v U14. (Foto: kolaž/Sportida)

Na igriščih TK Branik Maribor smo dobili poletna državna prvaka v starostni kategoriji U14 za sezono 2022. Za končno zmago sta se morala močno potruditi Beti Butina Jazbec iz ŽTK Maribor in Maksim Despotović iz TK Center Court.

V starostni kategoriji U14 sta bila na zimskem državnem prvenstvu, ki je januarja potekal na igriščih ŽTK Maribor, najboljša Žiga Šeško (ASLIT) in Zoja Peternel (ŠDTŠR), tokrat pa sta največ pokazala Maksim Despotović (TK-CC) in Beti Butina Jazbec (ŽTKMB).

Za Despotovića, ki je na poti do končne zmage premagal Martina Kolariča (PVALD), Matijo Kozjaka (TK-CC), Aljaža Štora (CTA), Patrika Semeniča (SL-LJ) in za konec v finalu še Liama Lugariča (ŽTKMB), je to prvi naslov državnega prvaka v posamični konkurenci, medtem ko je v dvojicah zmagal že 3-krat (2x z Luko Petrovićem, 1x z Maticem Hribarjem). Lugariča je premagal na do sedaj vseh štirih medsebojnih tekmah.

Za Butino Jazbec je naslov na igriščih TK Branik Maribor že drugi v letošnji sezoni. Predtem je izjemno nastopila na državnem prvenstvu do 18. leta starosti, kjer je premagala vseh pet tekmic in postala državna prvakinja U18. Še pred tem je leta 2020 osvojila naslov državne prvakinje v U12. Tokrat je bila v finalu po preobratu s 4:6, 7:5 in 6:1 boljša od Alje Senice (ŽTKMB).

Beti skupaj s Saro najboljša tudi v dvojicah

V petek so se igralci po finalu v posamični konkurenci podali še v boj za najboljše v dvojicah. Pri dekletih sta si znova nasproti stali Beti Butina Jazbec in Alja Senica. Prva je moči združila s Saro Mihelčič in bila od Alje in njene soigralke Zale Bizjak boljša s 6:2 in 6:4. Pri dečkih sta Jošt Pečovnik in Lasse Zajc Gajšek z 2:0 v nizih odpravila navezo Mark Laubič/Liam Lugarič.

FOTOGRAFIJE S PODELITVE

DP U14: V 2. kolo napredovalo vseh osem nosilk, v torek na delu dečki
DP U14: Aljaž Štor edini nenosilec med četrtfinalisti, Beti Butina Jazbec izgubila šele eno igro

Petrović L. – Zajc Gajšek L. 4:6, 6:4, 6:1
Lugarič L. – Bečirovič Novak M. 7:6(3), 7:6(5)
Despotović M. – Štor A. 6:1, 6:2
Semenič P. – Šiftar J. 7:6(3), 6.3

Polfinale
Lugarič L. – Petrović L. 2:6, 6:1, 2:0* – predaja
Despotović M. – Semenič P. 6:3, 6:2

Finale: Despotović M. – Lugarič L. 7:6(2), 7:6(2)

VSI PREOSTALI REZULTATI

1 thought on “Državna prvaka v U14 sta Despotović in Butina Jazbec, znani tudi zmagovalci dvojic! (FOTO)