Druga najboljša Srbkinja v kvalifikacijah Indian Wellsa ustavila Juvanovo

Kaja Juvan obstala v 2. kolu kvalifikacij. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Slovenski teniški igralki Kaji Juvan se v Indian Wellsu ni uspelo uvrstiti v glavni del turnirja serije WTA 1000. Na zadnji kvalifikacijski stopnički jo je po treh izenačenih nizih in skoraj treh urah igre zaustavila Srbkinja Olga Danilović.

Kaja Juvan (135. na WTA) je v 1. kolu kvalifikacij s 7:6(6), 2:6 in 6:1 ugnala Italijanko Lucrezio Stefanini (117. na WTA), a to ni bilo dovolj za napredovanje v glavni del turnirja. Proti Olgi Danilović je prvi niz tesno izgubila, z rezultatom 10:8 v tie-breaku, v drugem je zaigrala bolje in prišla do prednosti dvojnega ‘breaka’ (5:2). 22-letna Srbkinja se je vrnila, rezultat poravnala na 5:5, a Juvanova je napad odbila in izsilila tretji niz.

V zadnjem delu dvoboja je kot prva do ‘breaka’ prednosti prišla Slovenka (2:1), nato pa so sledile štiri zaporedne igre Danilovićeve, ki je pobegnila na 5:2. V 8. igri tretjega niza je Juvanova ubranila prvo zaključno žogico, druge v naslednji igri več ne.

22-letna Ljubljančanka bo na WTA lestvici izgubila nekaj mest, saj se v lanski sezoni v Indian Wellsu zaigrala v 2. kolu glavnega dela turnirja in tako osvojila 65 WTA točk. S ponedeljkom se bo nahajala okoli 140. mesta.