ITF: V kvalifikacijah turnirja v Poreču nastopilo kar 11 Slovencev

Jan Kupčič bo z Majem Premzlom zaigral še v dvojicah. (Foto: Sportida)

Eden od mednarodnih turnirjev ITF v tem tednu poteka v Poreču, kjer se je v kvalifikacijah predstavilo kar 11 slovenskih igralcev. V glavnem delu turnirja je od Slovencev zaigral le Matic Križnik, ki je bil tja uvrščen že neposredno. 

Jan Kupčič bo z Majem Premzlom zaigral še v dvojicah. (Foto: Sportida)

ITF PRO

Blizu preboja v glavni del turnirja z nagradnim skladom 15.000 ameriških dolarjev sta bila Jan Kupčič in Aljaž Jeran, ki sta obstala v 3. kolu kvalifikacij, v 2. kolu se je ustavilo Niku Mikoviću, Maju Premzlu, Jaki Protiču Žaklju, Tilnu Kovaču in Maksu Lukmanu, medtem ko so brez zmage ostali Luka Miklavčič, Jan Dimitrijevič, Marsel Žnuderl in Maj Najvirt Kolarič. V glavni del turnirja je bil že uvrščen Matic Križnik, ki je v dveh nizih moral priznati premoč nasprotniku iz Italije.

V kvalifikacijah so ta teden obstali še Veronika Erjavec (W60 Trnava), Pia Lovrič (W25 Florida) in Matic Dimic (M15 Kish Island), v 1. kolu glavnega dela turnirja pa Nina Potočnik (W60 Trnava) in Živa Falkner (W25 Fredericton).

W60 Trnava
(Slovaška, trda podlaga, dvorana)

1. kolo: Potočnik N. (Slo) – Barthel M. (Nem) 2:6, 2:6

Dvojice
1. kolo: Erjavec V./Webley-Smith E. – Smejkalova A./Tkachenko A. [8.3.]


W25 Fredericton
(Kanada, trda podlaga, dvorana)

1. kolo: Falkner Ž. (Slo) – Jacobs A. (Kan/WC) 7:6(0), 4:6, 4:6


M15 Poreč
(Hrvaška, pesek, zunaj)

1. kolo: Križnik M. (Slo/JR) – Capecchi D. (Ita/5) 5:7, 3:6

Dvojice
1. kolo: Kupčič J./Premzl M. – Bašić N./Markovski O. [8.3.]



ITF JUNIORS

V mladinski kategoriji se je v 2. kolo glavnega dela turnirja uspelo prebiti Luki Talanu Lopatiču (J60 Larnaca) in Mihu Bajžlju (J30 Oslo), v 1. kolu se je turnir končal za Blaža Šteblaja (j30 Oslo) in Mio Saro Ribnikar (J30 Talin).

J60 Larnaca
(Ciper, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Talan Lopatič L. (Slo) – Khaitbaev I. (Uzb) 6:2, 6:0
2. kolo: Talan Lopatič L. (Slo) – Gorin E. (Rus/12) 2:6, 6:1, 3:6

Dvojice
1. kolo: Kirshenboim L./Talan Lopatič L. – Messis A./Trifunovski A. 6:7(5), 6:7(3)


J30 Oslo
(Norveška, trda podlaga, dvorana)

1. kolo
Bajželj M. (Slo) – Solheim F. (Nor/5) 6:3, 6:4
Šteblaj (Slo/7) – Stauch D. (Češ/Q) 6:7(3), 2:6

2. kolo: Bajželj M. (Slo) – Albeg A. (Izr/LL) 7:5, 3:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: Bajželj M./Šteblaj B. – Eie S./Hermann L. 3:6, 5:7


J30 Tallin
(Estonija, trda podlaga, dvorana)

1. kolo: Ribnikar M. S. (Slo) – Proietti V. (Ita) 1:6, 1:6