Ana Tara Praček (druga iz desne) v družbi treh igralk ŽTK Maribor Pie Petelinšek, Nale Kovačič in državne prvakinje Beti Butine Jazbec.

Na igriščih ŽTK Maribor smo dobili zimska državna prvaka v starostni kategoriji Petrol U18. Najboljša sta postala igralca ŽTK Maribor, Žiga Švec in Beti Butina Jazbec.

Leta 2006 rojeni Žiga Švec je nase opozoril že na lanskem zimskem državnem prvenstvu, ko je prišel vse do finala, tokrat pa mu je uspelo dobiti tudi zadnji obračun na turnirju. V finalu se je za naslov pomeril proti Lunu Obrulu, katerega je že lani z rezultatom 6:2 in 6:0 premagal v četrtfinalu.

Tokrat je bil dvoboj bolj izenačen, še posebej v drugem nizu. Prvi niz je z rezultatom 6:2 pripadel Švecu, v drugem pa je Obrul imel svoje priložnosti, a tretjega niza mu ni uspelo izsiliti. Švec je svoje delo dokončal z zmago s 7:5 in tako dobil še tretji od skupno štirih medsebojnih dvobojev proti Obrulu.

DP U18: Začenja se boj za zimskega državnega prvaka
DP U18: Derbi kvalifikacij pripadel Senici, ponedeljek prinaša obračun Hribarja in Videnoviča
DP U18: V 2. kolo napredovali vsi nosilci, najbolj prepričljiva Premzl in Švec
DP U18: Pračkova in Mumlekova v 2. kolo brez izgubljene igre, naprej tudi prvi dve nosilki
DP U18: Butina Jazbečeva nadigrala 1. nosilko, Mohar presenetil Videnoviča
DP U18: Dvojni četrtkov program uspešno oddelali Obrul, Švec, Butina Jazbečeva in Pračkova

Finale deklet končan predčasno

Še hitreje je bil končan finale deklet. Z odličnimi predstavami na igriščih ŽTK Maribor sta si mesto v finalu zagotovili 13-letna Beti Butina Jazbec (ŽTKMB) in dve leti starejša Ana Tara Praček (LUKAKP).

Igralki sta si nasproti stali prvič, dvoboj pa se na žalost ni končal na način, kakršnega ot bi si želela katerakoli od tekmovalk. Ana Tara Praček je namreč imela težave z zakrčeno hrbtno mišico, zaradi česa je bila pri zaostanku s 3:5 dvoboj primorana predati. Izjemnega uspeha se je tako veselila Beti Butina Jazbec, sicer najvišje uvrščena tekmovalka v starostni kategoriji U14.

Tako za Šveca kot tudi za Butino Jazbečevo je to krstna turnirska zmaga v starostni kategoriji Petrol U18. Švec je pred tem leta 2020 že postal poletni državni prvak v kategoriji U14, dve leti prej pa je dobil tudi zimsko državno prvenstvo U12. Za Beti je to drugi naslov državne prvakinje. Pred tokratnim uspehom je bila najboljša na U12 zimskem državnem prvenstvu v Kopru.

Finale: Butina Jazbec B. – Praček A. T. 5:3* – predaja

Butina Jazbec B./Kovačič N. – Ažnoh A. J./Kočevar R.
Perić N./Vnuk Z. – Muller Uhan E./Praček A. T.

1 thought on “DP U18: Zimska državna prvaka sta 13-letna Beti Butina Jazbec in 15-letni Žiga Švec