Đoković vsem dokazal, da je še vedno najboljši, kljub diskvalifikaciji v New Yorku

Novak Đoković je veliki zmagovalec Masters turnirja v Rimu, kjer je v finalu z 2:0 (7:5 in 6:3) v nizih premagal razigranega Diega Schwartzmana. Ta si zasluži vse pohvale za izvrsten teden v večnem mestu, toda Srb je dokazal, da je še vedno daleč najboljši, in to navkljub incidentu v New Yorku, kjer posledično domov ni mogel odnesti trofeje, ki si jo je tako zelo želel. Zmaga v Rimu bo zdravilen obliž na rano.

Novak Đoković (Foto: REUTERS/Clive Brunskill)

Diego je začel odlično, in sicer je povedel ne le z enim brejkom prednosti, temveč z dvema! Serviral je za prednost 4:0, nakar je Srb – najboljši na svetu, mož elastika in človek z jeklenimi živci – končno prižgal svoj motor. Postopoma je obrnil rezultat, potem pa v ključnem trenutku, pri vodstvu 6:5, še enkrat več odvzel servis nasprotniku, ki bo zagotovo obžaloval izgubo takšne prednosti. To je bila zelo velika priložnost, da dobi prvi niz, mogoče z njim in pridobljeno samozavestjo tudi tekmo.

Po prvem nizu pa so bile stavnice čisto na strani Đokovića. Pa je ponovno presenetil Diego z odvzemom servisa takoj za uvod. Novak pa mu je naslednjo igro vrnil milo za drago. Vlogo favorita je hitro upravičil, prevzel prednost 5:3, nato pa še odserviral sebi v prid. S tem je postal tudi igralec z največ Masters zmagami v zgodovini tenisa (36)! Sledi mu Rafael Nadal, s katerim sta bila še do danes izenačena.