CH: Izjemni Rola na kolena spravil še Smitha!

Blaž Rola v Las Vegasu nadaljuje z izjemnimi predstavami. (Foto: zimbio.com)

Prebujeni Blaž Rola se v Las Vegasu ne zaustavlja. 28-letni Ptujčan je v polfinalu z 2:0 v nizih ugnal še 235. igralca sveta Johna-Patricka Smitha in se tako prebil v veliki finale. Tudi tam se bo pomeril proti Avstralcu.

John-Patrick Smith, ki je leta 2015 na ATP lestvici zasedal že 108. mesto, je pred obračunom veljal za rahlega favorita, a s tem se Blaž Rola ni strinjal. Ptujčan je že v sam obračun krenil izjemno odločno in imel v 4. igri celo “brejk” priložnost za vodstvo s 4:0. Takrat se je Avstralec rešil, a prvi niz je vseeno s 6:3 pripadel Roli.

Bolj napeto in izenačeno je bilo v drugem nizu, ko si do rezultata 4:4 nobeden izmed igralcev ni uspel priigrati žogice za “brejk”. V 9. igri je to kot prvemu uspelo Roli, a do odvzema servisa ni uspel priti. Drugače je bilo v 11. igri, ko je izkoristil tretjo žogico za “brejk”, v naslednji igri zmago potrdil brez izgubljene točke

V finalu proti Kokkinakisu

Slovenski tenisač v celotnem obračunu nasprotniku ni ponudil niti ene žogice za odvzem servisa. Z zmago proti Smithu se je na ATP lestvici “v živo” povzpel na 230. mesto, v velikem finalu pa bo proti še enemu Avstralcu, Thanasiju Kokkinakisu lovil preboj med najboljših 200.