CH: Srbski up v polfinalu ustavil Kavčiča

Kavčič naj bi naslednji teden nastopil v Shenzhenu. (Foto: zimbio.com)

Slovenskemu tenisaču Blažu Kavčiču se na turnirju serije Challenger v Liuzhouju ni uspelo prebiti mimo predzadnje ovire. 31-letnega Ljubljančana je v polfinalu s 3:6, 6:3 in 6:4 po uri in 56 minutah ugnal 19-letni Srb Miomir Kecmanović.

Šlo je za ponovitev polfinalnega obračuna iz letošnjega turnirja serije Challenger v Šanghaju, ki ga je tedaj pri rezultatu 1:0 v tretjem nizu v korist Blaža Kavčiča po predaji Srba dobil Slovenec. Tokrat se je zmage razveselil 19-letni Miomir Kecmanović.

Prvi niz je trajal vsega 31 minut, z rezultatom 6:3 pa ga je dobil Kavčič. Slednji v prvem delu tekme nasprotniku ni ponudil niti ene žogice za “brejk”, je pa klonil že v prvi servisni igri v drugem nizu. Precej izenačena sta bila igralca v tretjem nizu, ko je Kavčič pri vodstvu s 4:3 rezultat na servis Srba kar 4-krat poravnal na 40:40, do “brejk” žogice pa se ni uspel prebiti. V 9. igri tretjega niza je nato Srb pri rezultatu 30:40 izkoristil tretjo žogico za “brejk”, v naslednji igri pa brez izgubljene točke tekmo pripeljal h koncu.

Tudi naslednji teden na Kitajskem

Sezona se za Kavčiča s porazom v polfinalu turnirja v Liuzhouju še ne zaključuje. 31-letni Slovenec, ki na ATP lestvici “v živo” trenutno zaseda 224. mesto, bo prihodnji teden nastopil v Shenzhenu. Tam se bo v 1. krogu pomeril z Japoncem Gojem Soedo.