Bedene ob visokem zaostanku obračun predal

Aljaž Bedene drugič letos klonil proti Busti. (Foto: zimbio.com)

Aljažu Bedenetu na turnirju serije ATP 500  v Hamburgu ni uspelo ponoviti uspeha iz leta 2015. Preboj v četrtfinale sta 29-letnemu Ljubljančanu preprečila Španec Pablo Carreno-Busta in poškodba.

V Hamburgu se je na 6. medsebojnem obračunu sploh prvič zgodilo, da zmagovalca na obračunu med Aljažem Bedenetom in Pablom Carreno-Bustom ni odločil tretji oz. peti niz. Tako kot Busta se je tudi Bedene precej namučil, da je v Hamburgu preskočil prvo oviro, preboja v četrtfinale pa se je razveselil Španec.

Slovenski tenisač že od maja čaka na niz dveh zaporednih zmag.  Tokrat je takoj v prvi igri na servis Španca imel tri vezane žogice za vodstvo z 0:2, a tisti, ki je prej prišel do 2. osvojene igre je bil Španec. Slednji je bil nevaren na praktično vsako servisno igro nasprotnika in po vodstvu s 3:2 nanizal še 7 zaporednih iger. Pri zaostanku z 0:3 v drugem nizu je Bedene zahteval zdravniško pomoč, ob rezultatu 0:4 pa je Špancu predčasno segel v roko.