Bedene na Nizozemskem zapravil niz in ‘break’ prednosti

Bedene je bil dve točki oddaljen od zmage. (Foto: Twitter/Limeba Open)

Slovenski tenisač Aljaž Bedene je bil na turnirju serije ATP 250 v s-Hertogenboschu blizu tega, da bi v 1. krogu presenetil branilca naslova. Ljubljančan je proti Richardu Gasquetu imel prednost 7:6(3) in 3:1, a na koncu po tesnem obračunu klonil s 7:6(3), 6:7(5) in 4:6.

Francoz Richard Gasquet, ki je v karieri že dvakrat bil polfinalist Wimbledona, je lansko leto v s-Hertogenboschu v velikem finalu ugnal rojaka Jeremyja Chardyja, tokrat pa se je za zmago močno namučil že v 1. krogu. Nasproti mu je drugič v karieri stal Aljaž Bedene, ki je bil tokrat precej bližje zmagi kot pred 3 leti, ko je Gasquet obračun v Wimbledonu dobil s 3:0 v nizih.

Do zmage zmanjkali dve točki

Bedene dvoboja sicer ni pričel najbolje, saj se je hitro znašel v zaostanku ‘breaka’ (1:2), a že v naslednji igri je najvišje uvrščeni slovenski tenisač ujel Francoza in nato kasneje dobil podaljšano igro prvega niza. Odlično mu je kazalo tudi v drugem nizu, ko je z ‘breakom’ povedel s 3:2, a tokrat sam takoj v naslednji igri izgubil svojo servisno igro.

V odličnem položaju je bil Slovenec tudi v podaljšani igri drugega niza, ko je najprej vodil s 3:1, nato pa bil s prednostjo ‘mini-breaka’ ob vodstvu s 5:4 le še dve točki oddaljen od zmage. Gasquet je tedaj dobil tri točke zapored, kar je zadoščalo, da je tekmo popeljal v tretji niz. Tam si je priigral kar 7 ‘break’ žogic, 2 izkoriščeni pa sta bili dovolj za končno zmago.

Bedene tako še drugo leto zapored s-Hertogenbosch zapušča s porazom v 1. krogu, Gasquet pa se bo v 2. krogu pomeril proti boljšemu iz obračuna med Lorenzom Sonegom in Mikhailom Kukushkinom.

ATP Limeba Open (S-Hertogenbosch, €635,750, travnata podlaga), posamezno (M)
1. krog: Bedene A. (Slo) – Gasquet R. (Fra/8) 7:6(3), 6:7(5), 4:6