Bedene drugič v karieri udeleženec osmine finala turnirja serije Masters

Aljaž Bedene

Aljaž Bedene s 6:0 in 6:4 boljši od domačina. (Foto: Twitter)

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene še naprej niza zmage v New Yorku. Na turnirju, ki navadno poteka v Cincinnatiju je na kolena spravil še 24. igralca sveta Taylorja Fritza in se tako drugič v karieri prebil v osmino finala turnirja serije ATP Masters. Za četrtfinale bo Ljubljančan igral proti 5. igralcu sveta.

Aljaž Bedene na kolena spravil še Fritza. (Foto: Twitter)

Če je Aljaž Bedene v 1. krogu glavnega dela turnirja proti 18. igralcu sveta Cristianu Garinu še iskal tiste prave občutke pri svojem začetnem udarcu, je tokrat proti Američanu Taylorju Fritzu tudi pri servisu Ljubljančan deloval precej bolj zanesljivo. V uri in 46 minutah, kolikor je trajal dvoboj, je 24. igralcu sveta zabil 11 asov, usodne pa niso bile niti 3 dvojne napake.

Obračun je bolje pričel Fritz, ki je v 4. igri izkoristil prvo ‘break’ žogico, a Bedene v nadaljevanju domačinu ni poklonil ničesar več. Takoj je rezultat poravnal na 3:3 in imel v 7. igri celo dve vezani ‘break’ žogici za vodstvo s 4:3. Američan se je takrat rešil, a v podaljšani igri je bil znova bolj zbran Slovenec, ki je po 54 minutah prvi niz dobil po izmenjavi, ki je štela blizu 20 udarcev.

Američan pritiskal, Bedene ostal zbran

V drugem nizu je bil Fritz tisti, ki je bil bolj nevaren na servis nasprotnika, a Bedene se je ob ‘break’ priložnostih Američana vedno znova dobro znašel. V drugem nizu je rešil vse 3 ‘break’ žogice Fritza v drugem nizu, po zmagi pa je prvič že zadišalo v 10. igri niza, ko je Bedene vodil s 5:4 in imel na servis Američana prednost 0:30. Takrat je Fritz zadel črto in ostal v igri, a le za kratek čas. Bedene je znova pritisnil v naslednji servisni igri Američana, ko si je dvakrat priigral zaključno žogico in drugo tudi izkoristil.

Prvič z Medvedevim

Za Bedeneta je to druga uvrstitev v osmino finala turnirja serije Masters. Prvič je Ljubljančan med najboljših 16 prišel leta 2018 v Rimu, kjer ga je v 3 nizih zaustavil Španec Pablo Carreno-Busta. Tokrat Bedeneta na papirju čaka še težja naloga, saj mu bo nasproti stal 5. igralec sveta in lanskoletni zmagovalec turnirja v Cincinnatiju Daniil Medvedev. A tudi Bedene se zdi bolje pripravljen kot pred dvema letoma. Dovolj za novo veliko zmago?