Naveza Hradecka/Klepač v New Yorku po novi zmagi že v četrtfinalu

Andreja Klepač po zgodnjem izpadu v ženskih dvojicah ostaja še priložnost v mešanih dvojicah. (Foto: Twitter)

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač še naprej dokazuje, da se onkraj luže počuti odlično. V navezi skupaj s Čehinjo Lucie Hradecko je na turnirju serije WTA Premier v New Yorku prišla do nove zmage in si tako že zagotovila mesto v četrtfinalu.

Andreja Klepač skupaj s Hradecko v New Yorku brani naslov. (Foto: Twitter)

Na turnirju, ki navadno poteka v Cincinnatiju, Andreja Klepač in Lucie Hradecka branita naslov iz lanske sezone. Lani na poti do naslova nista izgubili niti niza, tudi letos pa sta pričeli brez napak.

Po tem, ko sta v 1. krogu z 2:0 v nizih odpravili navezo Fichman S./Jurak D., sta še bolj prepričljivo odigrali tekmo 2. kroga proti dvojici Brady J./Dolehide C. Prvi niz sta Čehinja in Slovenka dobili po 27 minutah (6:3), bolj na tesno pa je šlo v drugem nizu. Takrat sta Bradyjeva in Dolehidova prišli do ‘break’ priložnosti pri rezultatu 4:4, a je nista izkoristili. Kazen je prišla že nekaj minut kasneje, ko je Klepačeva pri mreži uspešno lobala Bradyjevo in tako zaključila obračun.

V četrtfinalu se bosta Lucie in Andreja pomerili proti boljšima iz obračuna med dvojicama Mertens E./Sabalenka A. – Guarachi A./Krawczyk D.

ATP Masters Cincinnati (New York, ZDA, $6.297.080, trda podlaga, zunaj), posamezno
1. krog kvalifikacij: Bedene A. (Slo/4) – Kudla D. (Zda/Alt) 6:4, 7:5
2. krog kvalifikacij: Bedene A. (Slo/4) – Novak D. (Avt/22) 4:6, 6:3, 6:4

1. krog: Bedene A. (Slo/Q) – Garin C. (Čil/13) 6:4, 6:7(8),
2. krog: Fritz T. (Zda) – Bedene A. (Slo/Q) 6:7(5), 5:7
Osmina finala: Medvedev D. (Rus/3) – Bedene A. (Slo/Q) [25.8.]