ATP Cincinnati: Đoković za Mannarina rabil tri nize

Deseti igralec sveta Novak Đoković je zabeležil še 28. zmago na turnirju v Cincinnatiju. V treh nizih je premagal Francoza Adriana Mannarina in se pomaknil še korak bližje cilju njegove misije: osvojiti turnir. V finalu je nastopil že petkrat, a prav tolikokrat tudi izgubil.

Novak ostaja na poti, a bo moral biti v naslednjih krogih previden (Foto: Tennisworldusa.com)

Po solidni uvodni tekmi proti Steveu Johnsonu je prišla še težja proti Adrianu Mannarinu, ki je prikazal odličen tenis in si celo priboril prvi niz z enim brejkom prednosti. Nato pa je Đoković, ki je na koncu po 2 urah in 8 minutah vendarle slavil, dvignil nivo in prevzel pobudo. Naslednja dva niza sta bila veliko lažja in bolj suverena. Prevladal je s 4:6, 6:2 in 6:1.

Na nivoju Masters je Novak dobil že 319 obračunov, danes pa je morel ubraniti pet izmed sedmih brejk priložnosti, če je želel odnesti celo kožo. Tekma je bila odigrana na najvišjem nivoju, res pa je, da je Novak storil malo preveč napak. 20 winnerjev proti 35 neizsiljenim napakam je za Srba, ki igro bazira na konstantnosti, preslabo razmerje.

V naslednjem krogu se bo pomeril proti Grigorju Dimitrovu, ki je premagal Mischo Zvereva.