AO: Hercogova proti Kerberjevi boljša le v številu asov

Polona Hercog OP Avstralije zapušča že po 1. tekmovalnem dnevu. (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisačici Poloni Hercog v 1. krogu Odprtega prvenstva Avstralije ni uspelo pripraviti prvovrstnega presenečenja. Druga nosilka Angelique Kerber je bila od Mariborčanke po uri in 14 minutah igre boljša s 6:2 in 6:2.

Polona Hercog in Angelique Kerber sta si nasproti stali petič v karieri, tretje zmage pa se je razveselila Nemka. Slednja je na Rod Laver Areni upravičila vlogo favoritinje in Slovenko ugnala s 6:2 in 6:2.

Hercogova je bila v ospredju samo po uvodni servisni igri, ki jo je dobila z dvema izgubljenima točkama, že v 3. igri pa se je do prvega “brejka” dokopala Kerberjeva. Prvi niz je bil odločen po 5. igri, ko je Nemki uspel nov “brejk”, ki je pomenil vodstvo s 4:1. Tudi v drugem nizu je 2. igralka sveta in zmagovalka OP Avstralije iz leta 2016 hitro povedla z 2:0 in tekmo mirno pripeljala do konca.

Statistika je bila na strani Slovenke le v doseženih asih (3:1), manj pa je naredila tudi dvojnih napak (4:5). Kerberjeva je izkoristila vsako “brejk” žogico (4/4), Hercogova le 1 od 5.

Hercogova kljub porazu v 1. krogu kaj veliko mest na WTA lestvici po vsej verjetnosti ne bo izgubila, saj je tudi v lanski sezoni v Melbournu klonila že v 1. krogu. Kerberjeva brani lanski polfinale.