Zidanškova v Wuhanu obstala v kvalifikacijah

Se lahko Zidanškova v glavni del prebije kot srečna poraženka? (Foto: Instagram)

Slovenski tenisačici Tamari Zidanšek se ni uspelo prebiti v glavni del skoraj 3 milijone ameriških dolarjev vrednega turnirja v Wuhanu. Za razliko od Konjičanke, je imela mesto v glavnem delu turnirja že zagotovljeno Polona Hercog.

Tamara Zidanšek je v 1. krogu kvalifikacij proti Whitney Osuigwe prekinila niz petih zaporednih porazov v posamični konkurenci, a že v naslednjem dvoboju jo je zaustavila Američanka Bernarda Pera.

V Zadru rojena 24-letna tenisačica se je tako v prvem kot tudi v drugem nizu znašla v zaostanku ‘breaka’, a v obeh primerih našla pot do preobrata. Po uri in 42 minutah igre je bilo 7:5 in 7:5.

Hercogova že v glavnem delu

Kljub porazu v 2. krogu kvalifikacij, ima Zidanškova še nekaj možnosti, da nastopi v glavnem delu turnirja v Wuhanu. Kot 10. nosilka kvalifikacij je namreč najvišje rangirana tenisačica, ki se ji ni uspelo prebiti skozi kvalifikacijsko sito, kar pomeni, da bo kakšna naknadna odpoved lahko v glavni del turnirja ‘izstrelila’ prav Konjičanko.

V glavni del turnirja je že neposredno uvrščena Polona Hercog, ki se bo v 1. krogu pomerila proti Američanki Jessici Peguli. V kolikor bo našla pot do zmage proti 78. igralki sveta, jo v 2. krogu čaka obračun proti Petri Kvitovi.