Rola v Romuniji poražen v dvoboju levičarjev

Alex Molčan je zaustavil Rolo v Romuniji. (Foto: Facebook)

Slovenskemu tenisaču Blažu Roli se ni uspelo prebiti v polfinale turnirja serije Challenger v Romuniji. Po pravi drami ga je v izjemno napetem obračunu s 6:4, 6:7(4) in 6:4 ugnal 7 let mlajši Slovak Alex Molčan.

Blaž Rola je imel v Sibiu v Romuniji izjemno lepo priložnost, da se prebije do odmevnega rezultata. Po izpadu Portugalca Pedra Souse je namreč ostal najvišje uvrščeni tenisač v žrebu, a tudi Ptujčanu se ni uspelo prebiti mimo četrtfinalne ovire.

4 priložnosti za vodstvo s 5:3

Na poti do polfinala je Roli stal 21-letni Slovak Alex Molčan (396. igralec sveta), ki je bil že v drugem nizu blizu zmage. Prvi niz je dobil s 6:4, v tie-breaku drugega niza pa imel prednost s 4:3. Rola je nato dvoboj uspel popeljati v tretji niz, tam imel pri vodstvu s 4:3 tudi 4 priložnosti za to, da pobegne na 5:3, a jih ni uspel izkoristiti.

Po 2 urah in 26 minutah se je nato zmage s 6:4, 6:7(4) in 6:4 razveselil Slovak, ki se bo v polfinalu pomeril proti Srbu Danilu Petroviću. Rola bo kljub porazu v četrtfinalu pridobil nekaj mest na ATP lestvici. S ponedeljkom ga bomo našli okoli 130. mesta.