WTT: Odlična Nika Radišić v Trstu do 3. naslova zapored, Šeško dobro formo potrjuje v Skopju

Nika Radišić blesti tudi v Trstu. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

23-letna slovenska teniška igralka Nika Radišić je v dvojicah še tretji teden zapored osvojila turnir serije WTT z nagradnim skladom 25.000 ameriških dolarjev. Tokrat je bila z Anito Wagner najboljša v Trstu, kjer še naprej ostaja v igri tudi za turnirsko zmago med posameznicami. 

Nika Radišić blesti tudi v Trstu. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

ITF – WTT PRO

Nika Radišić se je z Anito Wagner v avgustu veselila že naslova na turnirju W25 v Erwitteu, teden dni kasneje je Koprčanka turnirsko zmago zabeležila na Poljskem, kjer je bila najboljša z Dalilo Jakupović, v Trstu je znova odlično zaigrala z Wagner. S tem je prišla že do svoje 18. turnirske zmage v dvojicah na turnirjih WTT. Dve zmagi je že zabeležila tudi v posamični konkurenci, kjer se bo v petek borila za mesto v polfinalu.

V Pragi (W60) je v izjemno napetem četrtfinalnem dvoboju klonila Pia Lovrič, v Srbiji (M15) pa se je v četrtfinale uspelo prebiti Manci Pislak. 

M25 Maribor (kliknite za prevezavo)


W60 Praga
(Češka, pesek, zunaj)

1. kolo: Lovrič P. (Slo) – Zelnickova R. (Svk) 6:2, 7:5
2. kolo: Lovrič P. (Slo) – Galfi D. (Mad/1) 6:3, 6:1
Četrtfinale: Lovrič P. (Slo) – Hobgarski K. (Nem/13) 4:6, 6:4, 6:7(1)


W25 Trst
(Italija, pesek, zunaj)

1. kolo
Radišić N. (Slo/SE) – Muramatsu C. (Jap/Q) 6:1, 7:5
Falkner Ž. (Slo) – Ghoiroaie I. (Rom) 3:6, 2:6
Potočnik N. (Slo/5) – Pavlou D. (Grč) 6:2, 6:1

2. kolo
Radišić N. (Slo/SE) – Schaefer A. (Nem/Q) 2:6, 6:3, 6:1
Potočnik N. (Slo/5) – Rocchetti S. (Ita/LL) 4:6, 0:6

Dvojice
1. kolo: (1)Radišić N./Wagner A. – prosto
Četrtfinale: (1)Radišić N./Wagner A. – Delai M./Modesti V. 7:5, 6:4
Polfinale: (1)Radišić N./Wagner A. – (3)Ghioroaie I./Simion O. 6:3, 6:2
Finale: (1)Radišić N./Wagner A. – (2)Dražić M./Gasanova A. 6:1, 6:1


W15 Kuršumlijska Banja
(Srbija, pesek, zunaj)

1. kolo: Pislak M. (Slo/Q) – Bulatova A. (Rus) 6:1, 6:7(2), 6:0
2. kolo: Pislak M. (Slo/Q) – Stoilkovska M. (Mkd) 6:1, 6:1
Četrtfinale: Pislak M. (Slo/Q) – Stanković A. (Srb/3) [1.9.]


ITF – WTT JUNIORS

V mladinski konkurenci je Matic Križnik v Kanadi (J300) tesno klonil v polfinalu turnirja dvojic. V Skopju (J30) se je v četrtfinale uspelo prebiti Maticu Hribarju, Žigi Šešku in Sari Mihelčič, v dvojicah sta v polfinale napredovala Šeško in Mia Sara Ribnikar. V Peji (J30) je v polfinalu dvojic Blaž Šteblaj. 

J300 Repentigny
(Kanada, trda podlaga, zunaj)

1. kolo
Križnik M. (Slo/13) – prosto
Milić E. N. (Slo/15) – prosto

2. kolo
Križnik M. (Slo/13) – Bonding O. (Vb) 6:7(8), 2:6
Milić E. N. (Slo/15) – Fedotova A. M. (Dom) 6:4, 6:4

3. kolo: Milić E. N. (Slo/15) – Gae M. (Rom/4) 1:6, 2:6

Dvojice, 1. kolo
(4)Križnik M./Mrva M. – prosto
(6)Ivanova I./Milić E. N. prosto

2. kolo
(4)Križnik M./Mrva M. – Gazeu P./Papamalamis T. b.b.
(6)Ivanova I./Milić E. N. – Leroux R./Oboniye G. 6:3, 4:6, 10:12

Četrtfinale: (4)Križnik M./Mrva M. – Arseneault M./Arseneault N. 6:1, 6:2
Polfinale: (4)Križnik M./Mrva M. – (1)Bondioli F./Schwaerzier J. 7:6(2), 2:6, 12:14


J30 Skopje
(Severna Makedonija, pesek, zunaj)

1. kolo
Hribar M. (Slo) – Vukićević V. (Črg/LL) 6:0, 6:1
Matijašič G. (Slo/Q) – Matović J. (Srb) 6:2, 2:6, 5:7
Šeško Ž. (Slo/4) – Neasca E. (Rom) 6:1, 6:3
Mihelčič S. (Slo/6) – Torbica E. (Bih/Q) 7:5, 6:1
Ribnikar M. S. (Slo) – Siskousratilati E. (Grč) 6:2, 6:0
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Ivanovska K. (Mkd) 6:2, 2:6, 6:4

2. kolo
Hribar M. (Slo) – Stojanovski F. (Mkd) 7:5, 6:1
Šeško Ž. (Slo/4) – Cvetković M. (Srb) 6:3, 6:0
Mihelčič S. (Slo/6) – Pozdniak N. (Rus/Q) 6:2, 6:0
Ribnikar M. S. (Slo) – Milkova I. (Mkd) 1:6, 6:2, 1:6
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Rosu S. (Rom) 4:6, 0:6

Četrtfinale
Hribar M. (Slo) – Kisimov D. (Blg/7) [1.9.]
Šeško Ž. (Slo/4) – Baybars A. (Tur)  [1.9.]
Mihelčič S. (Slo/6) – Ipek C. (Tur/1) [1.9.]

Dvojice, 1. kolo
Djuričković G./Ribnikar M. S. – Djukić D./Dujaković A. 6:2, 6:1
Hribar M./Matijašič G. – Cvetković M./Velinović A. 6:1, 6:1
(4)Kisimov D./Šeško Ž. – Lopez I./Hrašek J. 6:2, 6:2

Četrtfinale
Djuričković G./Ribnikar M. S. – (3)Rosu S./Sanduleasa I. 6:3, 6:4
Hribar M./Matijašič G. – (4)Messis A./Sakkas I. 2:6, 6:2, 10:12
(4)Kisimov D./Šeško Ž. – Baybars A./Choudhary A. 6:3, 6:4

Polfinale
Djuričković G./Ribnikar M. S. – (1)Sviglerova P./Temenugov I.  [1.9.]
(4)Kisimov D./Šeško Ž. – (2)Huseinović A./Stojanovski F. [1.9.]


J30 Peja
(Kosovo, pesek, zunaj)

1. kolo: Šteblaj B. (Slo/4) – Ritter S. (Avt) 3:6, 2:6

Dvojice, 1. kolo
Fusil L./Jeck V. – Bajramaj O./Dierick L. 6:1, 7:6(1)
(2)Chatziavraam N./Šteblaj B. – Daim-Pan/Westphal R. 6:1, 6:0

Četrtfinale
Fusil L./Jeck V. – (3)Gitopoulou T./Palioura E. 3:6, 0:6
(2)Chatziavraam N./Šteblaj B. – Harron E./Lazar R. 6:4, 7:5

Polfinale: (2)Chatziavraam N./Šteblaj B. – Drake C./Page O. [1.9.]

Preberite tudi:
WTT: Lovrič v Pragi na kolena spravila 116. igralko sveta, Radišić in Potočnik uspešni v Trstu