WTT: Lovrič v Pragi na kolena spravila 116. igralko sveta, Radišić in Potočnik uspešni v Trstu

Pia Lovrič v Pragi do velikega skalpa. (Foto: Grega Valancic / Sportida)

21-letna Domžalčanka Pia Lovrič je v Pragi prišla do enega največjih skalpov v dosedanji karieri profesionalne igralke. Na turnirju WTT z nagradnim skladom 60.000 ameriških dolarjev je v tekmi 2. kola porazila 1. nosilko turnirja, 116. igralko sveta Dalmo Galfi. 

Pia Lovrič v Pragi do velikega skalpa. (Foto: Grega Valancic / Sportida)

ITF – WTT PRO

Pia Lovrič je 4 leta izkušenejšo Madžarko ugnala prepričljivo s 6:3 in 6:1 ter si tako priborila mesto v četrtfinalu turnirja W60. Na Nizozemskem (W40) se je hitro poslovila Dalila Jakupović, ki je v preteklem tednu na Poljskem posegla po dvojni WTT kroni, uspešneje sta v Trstu (W25) začeli Nika Radišić in Nina Potočnik. V 1. kolu je obstala Živa Falkner. V Srbiji (W15) je dvema kvalifikacijskima zmagama še zmago v 1. kolu glavnega dela turnirja dodala Manca Pislak. 

M25 Maribor (kliknite za prevezavo)


W60 Praga
(Češka, pesek, zunaj)

1. kolo: Lovrič P. (Slo) – Zelnickova R. (Svk) 6:2, 7:5
2. kolo: Lovrič P. (Slo) – Galfi D. (Mad/1) 6:3, 6:1
Četrtfinale: Lovrič P. (Slo) – Hobgarski K. (Nem/13)

Dvojice
1. kolo: Lovrič P./Nagy A. – Hindova D./Kubanova K. 6:1, 3:6, 7:10


W40 Oldenzaal
(Nizozemska, pesek, zunaj)

1. kolo: Jakupović D. (Slo/7) – Wolff V. (Zda/Q) 6:2, 2:6, 1:6

Dvojice
1. kolo: De Vroome I./Jakupović D. – Partaud M./Visscher S. 6:7(3), 4:6


W25 Trst
(Italija, pesek, zunaj)

1. kolo
Radišić N. (Slo/SE) – Muramatsu C. (Jap/Q) 6:1, 7:5
Falkner Ž. (Slo) – Ghoiroaie I. (Rom) 3:6, 2:6
Potočnik N. (Slo/5) – Pavlou D. (Grč) 6:2, 6:1

2. kolo
Radišić N. (Slo/SE) – Schaefer A. (Nem/Q)
Potočnik N. (Slo/5) – Rocchetti S. (Ita/LL)

Dvojice
1. kolo: (1)Radišić N./Wagner A. – prosto
Četrtfinale: (1)Radišić N./Wagner A. – Delai M./Modesti V. 7:5, 6:4
Polfinale: (1)Radišić N./Wagner A. – (3)Ghioroaie I./Simion O.


W15 Kuršumlijska Banja
(Srbija, pesek, zunaj)

1. kolo: Pislak M. (Slo/Q) – Bulatova A. (Rus) 6:1, 6:7(2), 6:0
2. kolo: Pislak M. (Slo/Q) – Stoilkovska M. (Mkd)

Dvojice
1. kolo: Paleček N./Pislak M. – Korashvili O./Lazarenko K. 5:7, 1:6


M15 Dunaj
(Avstrija, pesek, zunaj)

1. kolo: Miklavčič L. (Slo/Q) – Melzer G. (Avt/5) 5:7, 2:6

Tilen Kovač je izpadel v 2. kolu kvalifikacij.



ITF – WTT JUNIORS

V mladinski konkurenci se Matic Križnik in Ela Nala Milić pripravljata na nastop na mladinskem OP ZDA. Na močnem J300 turnirju v Kanadi se je v posamični konkurenci dlje (do 3. kola) prebila Ela Nala, v dvojicah si je Matic že priigral četrtfinalno vstopnico.

V Skopju (J30) so se do zmage v uvodnem kolu prebili Matic Hribar, Žiga Šeško, Mia Sara Ribnikar, Kaja Kadak Ocvirk in Sara Mihelčič, brez zmage je ostal le Gašper Matijašič. 

J300 Repentigny
(Kanada, trda podlaga, zunaj)

1. kolo
Križnik M. (Slo/13) – prosto
Milić E. N. (Slo/15) – prosto

2. kolo
Križnik M. (Slo/13) – Bonding O. (Vb) 6:7(8), 2:6
Milić E. N. (Slo/15) – Fedotova A. M. (Dom) 6:4, 6:4

3. kolo: Milić E. N. (Slo/15) – Gae M. (Rom/4) 1:6, 2:6

Dvojice, 1. kolo
(4)Križnik M./Mrva M. – prosto
(6)Ivanova I./Milić E. N. prosto

2. kolo
(4)Križnik M./Mrva M. – Gazeu P./Papamalamis T. b.b.
(6)Ivanova I./Milić E. N. – Leroux R./Oboniye G. 6:3, 4:6, 10:12

Četrtfinale: (4)Križnik M./Mrva M. – Arseneault M./Arseneault N.


J30 Skopje
(Severna Makedonija, pesek, zunaj)

1. kolo
Hribar M. (Slo) – Vukićević V. (Črg/LL) 6:0, 6:1
Matijašič G. (Slo/Q) – Matović J. (Srb) 6:2, 2:6, 5:7
Šeško Ž. (Slo/4) – Neasca E. (Rom) 6:1, 6:3
Mihelčič S. (Slo/6) – Torbica E. (Bih/Q) 7:5, 6:1
Ribnikar M. S. (Slo) – Siskousratilati E. (Grč) 6:2, 6:0
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Ivanovska K. (Mkd) 6:2, 2:6, 6:4

2. kolo
Hribar M. (Slo) – Stojanovski F. (Mkd)
Šeško Ž. (Slo/4) – Cvetković M. (Srb)
Mihelčič S. (Slo/6) – Pozdniak N. (Rus/Q)
Ribnikar M. S. (Slo) – Milkova I. (Mkd)
Kadak Ocvirk K. (Slo) – Rosu S. (Rom)

Dvojice, 1. kolo
Djuričković G./Ribnikar M. S. – Djukić D./Dujaković A. 6:2, 6:1
Hribar M./Matijašič G. – Cvetković M./Velinović A. 6:1, 6:1
(4)Kisimov D./Šeško Ž. – Lopez I./Hrašek J. 6:2, 6:2

Četrtfinale
Djuričković G./Ribnikar M. S. – (3)Rosu S./Sanduleasa I. 6:3, 6:4
Hribar M./Matijašič G. – (4)Messis A./Sakkas I.
(4)Kisimov D./Šeško Ž. – Baybars A./Choudhary A.
Polfinale: Djuričković G./Ribnikar M. S. – ?


J30 Peja
(Kosovo, pesek, zunaj)

1. kolo: Šteblaj B. (Slo/4) – Ritter S. (Avt) 3:6, 2:6

Dvojice, 1. kolo
Fusil L./Jeck V. – Bajramaj O./Dierick L. 6:1, 7:6(1)
(2)Chatziavraam N./Šteblaj B. – Daim-Pan/Westphal R. 6:1, 6:0

Četrtfinale
Fusil L./Jeck V. – (3)Gitopoulou T./Palioura E.
(2)Chatziavraam N./Šteblaj B. – Harron E./Lazar R.