WTT: Milić navdušuje v Nemčiji, Vetrih, Najzer in Šeško pa v Srbiji

17-letna slovenska teniška igralka Ela Nala Milić je na izjemno močnem mladinskem WTT J500 turnirju zabeležila še tretjo zmago in si tako zagotovila mesto med najboljšimi osmimi. Za las je bil v lovu na enak dosežek prekratek Matic Križnik.

Tenis U14 2021 211005 VID - WTT: Milić navdušuje v Nemčiji, Vetrih, Najzer in Šeško pa v Srbiji
Kaja Najzer zbira zmage v Nišu. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Preberite tudi:
WTT: Križnik in Milić uspešno začela v Nemčiji, do zmag še Rola, Kadak Ocvirk, Mihelčič in Talan Lopatič
WTT: Erjavec in Lovrič uspešni v Osijeku, Križnik in Milić do nove zmage v Offenbachu

ITF PRO

V Osijeku (W25) se je do nove zmage prebila Veronika Erjavec, ki iz tedna v teden napreduje pod WTA lestvici. V petek se bo na Hrvaškem borila za preboj v polfinale, s čimer bi se prvič v karieri povzpela med najboljših 280 igralk na svetu. Po preobratu se je do druge zmage na M15 turnirju v Monastirju prebil Blaž Rola, še naprej pa s predstavami v Kuršumlijski Banji navdušuje Miha Vetrih. 20-letnik je na turnirju M15 najprej zabeležil tri zmage v kvalifikacijah, katerim je dodal še dve zmagi v glavnem delu turnirja in se prebil med najboljših osem.

W60 Istanbul
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Jakupović D. (Slo/7) – Sonmez Z. (Tur) 2:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: (1)Jakupović D./Khromacheva I. – prosto
Četrtfinale: (1)Jakupović D./Khromacheva I. – Popa M./Sezer M. [28.4.]


W25 Osijek
(Hrvaška, pesek, zunaj)

1. kolo
Falkner Ž. (Slo) – Ambrosio S. (Nem) 1:6, 2:6
Verjavec V. (Slo/8) – Toth A. (Mad/Q) 6:4, 6:3
Lovrič P. (Slo/Q) – Babel O. (Fra) 7:5, 6:1

2. kolo
Erjavec V. (Slo/8) – Ivković L. (Hrv/WC) 6:2, 6:0
Lovrič P. (Slo/Q) – Salkova D. (Češ/6) 1:6, 4:6

Četrtfinale: Erjavec V. (Slo/8) – Ambrosio S. (Nem) [28.4.]


M15 Monastir
(Tunizija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Rola B. (Slo) – Loutit J. (Nzl/JR) 6:3, 7:5
2. kolo: Rola B. (Slo) – Brymer G. (Zda/3) 6:7(4), 6:3, 6:1
Četrtfinale: Rola B. (Slo) – Beauge M. (Fra/8) [28.4.]


M15 Kuršumlijska Banja
(Srbija, pesek, zunaj)

1. kolo
Artnak B. (Slo/7) – Ujvary M. (Avt/JR) 4:6, 6:0, 2:6
Vetrih M. (Slo/Q) – Stakušić M. (Kan/Q) 6:3, 4:6, 6:0
Jeran A. (Slo/Q) – Ajduković D. (Hrv/2) 6:3, 3:6, 4:6

2. kolo: Vetrih M. (Slo/Q) – Bouquet L. (Fra) 6:4, 7:6(3)
Četrtfinale: Vetrih M. (Slo/Q) – Klok D. (Rus) [28.4.]

Dvojice
1. kolo: Artnak B./Poljičak M. – (1)Kasnikowski M./Nesterov P. 6:2, 4:6, 5:10


W15 Kuršumlijska Banja
(Srbija, pesek, zunaj)

Dvojice
1. kolo: Marenk M./Stojanović L. – Wesselly M./Nekhaeva E. 5:7, 6:4, 11:9
Četrtfinale: Marenk M./Stojanović L. – Mariani M./Salvi L. [28.4.]



ITF JUNIORS

V mladinski kategoriji še naprej odlično nastopa Ela Nala Milić, ki se bo v petek na J500 turnirju v Offenbachu potegovala za preboj v polfinale. Nasproti ji bo stala igralka, ki je v 1. kolu domov poslala 1. nosilko turnirja, sicer 18. mladinko sveta. V Nišu (J3o) bosta v petek v četrtfinalu nastopila Žiga Šeško in Kaja Najzer, v Timisoari (J30) Sara Mihelčič. 

J500 Offenbach
(Nemčija, pesek, zunaj)

1. kolo
Križnik M. (Slo) – Schoenhaus M. (Nem/WC) 7:6(1), 6:3 
Milić E. N. (Slo) – Kim Y. (Kor) 6:2, 6:4

2. kolo
Križnik M. (Slo) – Ghibaudo A. (Fra/14) 6:4, 2:6, 6:4
Milić E N. (Slo) – Dencheva R. (Blg/7) 6:3, 6:3

3. kolo
Križnik M. (Slo) – Djurić B. (Srb/4) 6:2, 6:7(1), 3:6
Milić E. N. (Slo) – Tomajkova K. (Češ) 6:2, 6:1

Četrtfinale: Milić E. N. (Slo) – Nahum G. (Ben) [28.4.]

Dvojice, 1. kolo
Kalina V./Križnik M. – Barsukov M./Stenzer M. 6:2, 5:7, 10:5
Milić E. N./Murthy A. – (8)Kovačkova A./Samsonova L. 1:6, 3:6

2. kolo: Kalina V./Križnik M. – (2)Kretzer A./Schwaerzler J. 1:6, 7:6(5), 8:10


J30 Niš
(Srbija, pesek, zunaj)

Rezultati 1. kola

2. kolo
Šeško Ž. (Slo) – Kacer R. (Hrv) 4:6, 7:6(4), 6:3
Najzer K. (Slo) – Patti G. (Ita) [27.4.]

3. kolo
Šeško Ž. (Slo) – Stanković S. (Srb) 6:2, 7:5
Najzer K. (Slo) – Marković A. (Srb/3) 4:6, 6:1, 6:2

Četrtfinale
Šeško Ž. (Slo) – Oparnica A. (Srb) [28.4.] 
Najzer K. (Slo) – Kousiou T. (Grč/7) [28.4.]

Dvojice
Rezultati 1. kola

2. kolo
Najzer K./Vnuk Z. – (5)Khayndrava I./Kovgan K. 3:6, 0:6
(4)Miletički M./Požonec M. – Matović N./Postić A. 4:6, 6:4, 5:10


J30 Zaragoza
(Španija, pesek, dvorana)

1. kolo: Talan Lopatič L. (Slo/4) – Bernardo M. (Por) 6:2, 6:1
2. kolo: Talan Lopatič L. (Slo/4) – Cotter G. (Vb/Q) 6:2, 6:4
Četrtfinale: Talan Lopatič L. (Slo/4) – Cortez T. (Por/6) 4:6, 6:4, 3:6


J30 Timisoara
(Romunija, pesek, zunaj)

1. kolo
Kadak Ocvirk K. (Slo/Q) – Anghel A. (Rom) 6:1, 6:3
Mihelčič S. (Slo) – Cristea I. (Rom) 6:1, 7:5

2. kolo
Kadak Ocvirk K. (Slo/Q) – Onciulescu C. (Rom)) 6:7(1), 6:4, 2:6
Mihelčič S. (Slo) – Buculei I. (Rom) 6:4, 5:7, 6:1

Četrtfinale: Mihelčič S. (Slo) – Petrache A. (Rom/2) [28.4.]

Dvojice
1. kolo: Kadak Ocvirk K./Mihelčič S. – Cristea I./Labib N. 6:2, 6:2
Četrtfinale: Kadak Ocvirk K./Mihelčič S. – – (1)Petrache A./Zerpelloni S. 6:7(4), 5:7


J30 Szekesfehervar
(Madžarska, pesek, zunaj)

1. kolo
Retelj M. (Slo/Q) – Kisantal B. (Mad/6) 6:0, 6:1
Cikajlo E. (Slo) – Hints F. (Mad/6) 3:6, 2:6

2. kolo: Retelj M. (Slo/Q) – Medved J. (Svk) 1:6, 4:6