TE: Mulej uspešen na turnirju bodočih zvezd, Peternel in Semenič med najboljših 16

Patrik Semenič uspešno nastopa v Kopru.

Slovenska teniška igralca Zoja Peternel in Patrik Semenič sta se v sredo prebila do nove zmage na turnirjih Tennis Europe. Zoja se je prebila v osmino finala na turnirja U14 super kategorije na Portugalskem, Patriku pa je to uspelo na U14 turnirju kategorije 2 v Zagrebu. 

Patrik Semenič je 2. nosilec turnirja v Zagrebu.

Preberite tudi:
TE: Uspešen začetek Zoje Peternel na Portugalskem, Aleksej Mulej na posebnem turnirju IMG Future stars

Tako Zoja Peternel kot tudi Patrik Semenič sta se do nove zmage prebila tudi v dvojicah. V igri parov je bil znova uspešen tudi Aljaž Štor, ki si je v Zagrebu tako kot Semenič priigral mesto v četrtfinalu.

Do prve zmage se je že na svojem prvem nastopu na IMG Future stars turnirju v Atenah prebil Aleksej Mulej. Predstavnika TK Maja Matevžič v skupinskem delu čaka še en obračun.

TENNIS EUROPE

U14 Maia
(Portugalska, pesek, super kategorija)

1. kolo: Peternel Z. (Slo/11) – Pereira de Nobrega S. (Por) 6:4, 6:4
2. kolo: Peternel Z. (Slo/11) – Lenglet A. (Fra/Q) 6:0, 6:0
3. kolo: Peternel Z. (Slo/11) – Ray S. (Niz) [27.4.]

Dvojice
1. kolo: (5)Kostecka B./Peternel Z. – Rohrbach E./Sagrista Bermejo M. 6:2, 7:6(2)
2. kolo: (5)Kostecka B./Peternel Z. – Castro B./Cunca M. 6:2, 6:0
Četrtfinale: (5)Kostecka B./Peternel Z. – Hryniv S./Isakova P. [27.4.]


U14 Zagreb
(Hrvaška, pesek, kategorija 2)

1. kolo
Štor A. (Slo/12) – Ilin A. (Rus) 6:4, 4:6, 4:6
Kozjak M. (Slo) – Voljavec P. (Hrv) 4:6, 5:7
Videnovič S. (Slo) – Jukić K. (Hrv/WC) 1:6, 5:7
Djokić S. (Slo/Q) – Dumbović I. (Hrv/9) 1:6, 3:6
Semenič P. (Slo/2) – Wagner E. (Nem) 6:2, 6:0
Semenič K. (Slo) – Petković A. (Hrv/1) 0:6, 0:6
Kovačević S. (Slo) – Jelenić P. (Hrv/16) 7:5, 4:6, 6:3
Kantoci V. (Slo) – Schweika M. (Nem) 0:6, 0:6
Stražar H. (Slo) – Rašan-Buha M. (Hrv/15) 3:6, 2:6

2. kolo
Semenič P. (Slo/2) – Čolak M. (Hrv) 6:4, 6:1
Kovačević S. (Slo) – Ivanković I. (Švi) 2:6, 4:6

3. kolo: Semenič P. (Slo/3) – Ciangherotti P. (Ita/Q) [27.4.]

Dvojice, 1. kolo
(1)Gnjidić J./Semenič P. – prosto
Kozjak M./Videnovič S. – Ghia G./Petrini A. 3:6, 0:6
(4)Laššan R./Štor A. – Kodrić J./Novaković N. 6:0, 6:1
Djokić S./Sgariglia V. – (6)Dumbović I./Zahirović R. 3:6, 7:5, 10:8
Semenič K./Vojak L. – Lautar E./Tašlak M. 4:6, 6:3, 10:6

2. kolo
(1)Gnjidić J./Semenič P. – Ilić I./Jukić K. 6:2, 6:3
(4)Laššan R./Štor A. – Colak M./Jačimović N. 6:1, 6:1
Djokić S./Sgariglia V. – Bachmann N./Voljavec P. 3:6, 2:6
Semenič K./Vojak L. – (2)Haider-Maurer L./Hoschek V. 6:7(1), 1:6

Četrtfinale
(1)Gnjidič J./Semenič P. – Ghia G./Petrini A. [27.4.]
(4)Laššan R./Štor A. – Bachmann N./Voljavec P. [27.4.]


U14 Skopje
(Severna Makedonija, pesek, kategorija 3)

1. kolo: Yaneva V. (Slo/3) – Dorina V. (Rus) 6:3, 5:7, 6:4
2. kolo: Yaneva V. (Slo/3) – Mada R. A. (Rom) [27.4.]

Dvojice
1. kolo: (3)Chiorean S./Yaneva V. – prosto
Četrtfinale: (3)Chiorean S./Yaneva V. – Dorina V./Vedralova L. [27.4.]


U12 IMG Future stars Atene
(Grčija, pesek, s povabilom)

Mulej A. (Slo) – Giuresco E. (Fra)
Mulej A. (Slo) – Oestergaard L. (Dan)