WTA Adelajda: Belinda do šeste zmage v karieri

Belinda Benčič (Foto Twitter)

Olimpijska prvakinja Belinda Benčič je osvojila teniški turnir WTA v Adelaide, ki služi kot eden od pripravljalnih turnirjev za Odprto prvenstvo Avstralije. Benčič je v finalu gladko s 6:0 in 6:2 premagala Rusinjo Dario Kasatkino, z zmago pa se bo na lestvici WTA prebila v najboljšo deseterico na svetu.

Obe finalistki sta do zadnje stopničke prišli brez boja. Njuni tekmici Rusinja Veronika Kudermetova in Španka Paula Badosa sta polfinale predali zaradi poškodb. Danes pa je Švicarka višje rangirano rusko tekmico, Kasatkina je osma igralka sveta, povsem “povozila” v le 67 minutah skoraj popolnega tenisa. Takoj je tekmici odvzela servis in nato dobila niz skoraj brez odpora Kasatkine.

Benčič je tako prišla do šeste turnirske zmage v karieri. “To je moj najboljši rezultat pred OP Avstralije in imela sem največ dvobojev. Pomaga mi pri samozavesti, da bolj verjamem vase. Ta zmaga je super, vendar se bo v Melbournu vse začelo znova,” je dejala 25-letnica.