Voegele v Monterreyju previsoka ovira za Jakupovićevo

Dalila Jakupović poražena v 1. krogu WTA turnirja v Monterreyju. (Foto: Bernhard Funk)

Slovenska tenisačica Dalila Jakupović na turnirju serije WTA v Monterreyju po uspešno odigranih kvalifikacijah ni uspela dodati še zmage v glavnem delu turnirja. V 1. krogu turnirja med posameznicami je 27-letno Slovenko še drugič v karieri premagala Švicarka Stefanie Voegele, ki se je tokrat po uri in 6 minutah veselila zmage s 6:3 in 6:4. Jakupovićeva kljub temu še ne zapušča Monterreyja, saj bo nastopila tudi med dvojicami.

Dalila Jakupović je imela v Monterreyju na papirju lepo priložnost, da bi še dodatno nadgradila dobre nastope iz kvalifikacij. Po tem, ko je 27-letna Slovenka preskočila 3 kvalifikacijske ovire, ji je tudi žreb bil pisan na roko, saj se je izognila vsem nosilkam. Še drugič v karieri jo je čakal obračun proti Švicarki Stefanie Voegele, s katero se je Dalila že merila decembra lani v Dubaju. Tedaj je Jakupovićeva ob zaostanku z 1:5 v prvem nizu obračun predala, tudi tokrat pa se je zmage razveselila 28-letna Švicarka.

Kot prva je sicer na servis nasprotnice zapretila Jakupovićeva, ki je imela pri rezultatu 1:1 na voljo dve vezani žogici za odvzem servisa. Švicarka se je rešila, tako kot tudi Slovenka pri zaostanku z 2:3. Edini “brejk” v prvem nizu je uspel Švicarki in sicer v 8. igri, ko je pri rezultatu 15:40 izkoristila drugo “brejk” priložnost v tej igri. Tudi drug niz je bolje pričela Voegelejeva, ki je povedla s 3:1, a Dalila se je vrnila v obračun in imela pri vodstvu s 4:3 in 0:30 na servis Švicarke celo lepo priložnost za vodstvo z “brejkom” prednosti. Tedaj je Stefanie Voegele dobila 8 točk od naslednjih 9 in tako prišla do ključnega “brejka za 5:4.

Tri kvalifikacijske zmage so Jakupovićevi prinesle nekaj manj kot 2.000 ameriških dolarjev in 19 WTA točk. Boljši rezultat bo Dalila lovila v konkurenci dvojic, kjer z 22-letno Rusinjo Irino Khromachevo nosita vlogo 3. nosilk.