Ukrajinec Ovcharenko v Radomljah še drugič zapored ustavil Dominka

Sebastian Dominko je v Radomljah na svojem drugem WTT turnirju v Sloveniji še nadgradil rezultat iz Litije in se prebil med najboljše štiri. V boju za finale ga je zaustavil Ukrajinec Olekandr Ovcharenko, ki je bil od igralca ŽTK Maribor boljši že v Litiji.

Tenis WTT Radomlje 220719 0425 - Ukrajinec Ovcharenko v Radomljah še drugič zapored ustavil Dominka
Sebastian Dominko navdušil z nastopi v Radomljah. (Foto: Sportida)

Ob Dominko sta se v Radomljah še posebej izkazala tudi Žiga Kovačič in Jan Kupčič, ki se lahko pohvalita s prebojem v finale WTT turnirja z nagradnim skladom 25.000 ameriških dolarjev. V boju za naslov sta tesno, s 6:7(2), 6:4 in 4:10 klonila proti dvojici Haliak M./Ninčević F.

FOTOGALERIJA (Sportida)

WTT M25 Radomlje
(Slovenija, pesek, zunaj)

Slovenski nastopi

Posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Kovač T. (Slo) – Gimenez I. (Bra/1) 1:6, 2:6
Protič Žakelj J. (Slo) – Michalik R. (Svk/14) 6:4, 6:3
Dimic M. (Slo/9) – Grifullin A. (Rus) 6:0, 6:1
Premzl M. (Slo) – D’Agostino S. (Ita/13) 4:6, 4:6
Škorjanc N. (Slo/WC) – Miklavčič L. (Slo/4) 6:4, 6:4
Planinšek F. J. (Slo) – Sakellaridis M. (Grč/12) 6:0, 6:4
Kovačič T. (Slo) – Vaitiekunas P. (Lit/5) 6:0, 4:6, 3:10
Lukman M. (Slo) – Podvinski T. (Hrv/15) 3:6, 6:7(6)
Emeršič Potočnik G. (Slo) – Horvat R. (Hrv/6) 2:6, 2:6
Kupčič J. (Slo/16) – Mihovec Ž. M. (Slo/WC) 6:0, 6:0
Obrul L. (Slo/WC) – Morris E. (Zda/11) 2:6, 1:6

2. kolo kvalifikacij
Protič Žakelj J. (Slo) – Gimenez J. (Bra/1) 2:6, 7:6(3), 10:6
Dimic M. (Slo/9) – Bruna N. (Čil/2) 3:6, 3:6
Planinšek F. J. (Slo) – Škorjanc N. (Slo/WC) 6:2, 6:1
Kupčič J. (Slo/16) – Horvat R. (Hrv/6) 6:4, 6:7(3), 3:10

1. kolo
Jeran A. (Slo/WC) – Tonejc V. (Hrv) 5:7, 3:6
Planinšek F. J. (Slo/Q) – Kirkin E. (Tur/3) 7:6(5), 6:4
Artnak B. (Slo) – Bobrov B. (Rus/7) 5:7, 1:3* – predaja
Dimitrijevič J. (Slo/WC) – Paz J. P. (Arg/6) 4:6, 3:6
Protič Žakelj J. (Slo/Q) – Obradović D. (Srb) 4:6, 7:6(4), 2:6
Dominko S. (Slo/WC) – Crawford O. (Zda/4) 6:3, 6:3
Vetrih M. (Slo/WC) – Kekez D. (Hrv) 2:6, 2:6

2. kolo
Planinšek F. J. (Slo/Q) – Zanellato N. (Bra) 4:6, 3:6
Dominko S. (Slo/WC) – D’Agostino S. (Ita/Q) 6:3, 7:6(7)

Četrtfinale: Dominko S. (Slo/WC) – Paz J. P. (Arg) 6:4, 6:4
Polfinale: Dominko S. (Slo/WC) – Ovcharenko O. (Urk) 4:6, 2:6


Dvojice, 1. kolo
Jeran A./Vetrih M. – (1)Ovcharenko O./Zukas M. 1:6, 1:6
Artnak B./Dominko S. – (4)Haliak M./Ninčević F. 6:7(4), 6:3, 10:12
Protič Žakelj J./Škorjanc N. – Obradović D./Srbljak G. 5:7, 2:6
Kovačič Ž./Kupčič J. – Sikharulidze S./Vaitiekunas P. 6:3, 6:1
Jarc R./Kaplja A. J. – (2)Pozzi D./Virgili A. 6:3, 6:7(5), 5:10

Četrtfinale: Kovačič Ž./Kupčič J. – (2)Pozzi D./Virgili A. 6:1, 6:2
Polfinale: Kovačič Ž./Kupčič J. – (3)Bobrov B./Bybel N. 4:6, 6:2, 13:11
Finale: Kovačič Ž./Kupčič J.  – (4)Haliak M./Ninčević F. 6:7(2), 6:4, 4:10

GLEJTE V ŽIVO

IGRIŠČE 1