Uspešen začetek Zidanškove v Bogoti

Zidanškova tudi v Hobartu že od prve zmage. (Foto: BoBo)

Ob Poloni Hercog, ki v tem tednu odlično nastopa v Luganu, v tem tednu na turnirju serije WTA International nastopa tudi Tamara Zidanšek. 21-letna Konjičanka je v Bogoti prišla do zmage v 1. krogu in si priigrala zmenek z nekdanjo 6. mladinko sveta.

Tamara Zidanšek uspešna v 1. krogu turnirja v Bogoti. (Foto: BoBo)

Prvi ženski lopar Slovenije tekme v Bogoti prvega kroga 250.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije WTA International ni pričel najbolje. Proti Irini Khromachevi, pogosti partnerici Dalile Jakupović v dvojicah, je Tamara Zidanšek prvi niz izgubila s 4:6, bolje pa zaigrala v nadaljevanju.

Za zmago v drugem nizu s 6:1 je Konjičanka potrebovala vsega 30 minut, bolj napeto pa je bilo znova v tretjem nizu, ko se je Rusinja vrnila v igro z “re-breakom” za izenačenje na 4:4. V 9. igri tretjega niza je Zidanškova izkoristila tretjo žogico za “break”, v 10. igri pa dvoboj po uri in 53 minutah uspela pripeljati h koncu.

Za četrtfinale proti 148. igralki sveta

Tako kot v prvem, bo Zidanškova tudi v drugem krogu veljala za favoritinjo. Slovenki, ki trenutno na WTA lestvici zaseda 67. mesto, bo nasproti stala 23-letna Američanka Sachia Vickery, nekdanja 6. mladinska sveta. Ta je bila v 1. krogu s 6:4 in 6:2 boljša od Japonke Hiroko Kuwate.

WTA International Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbija, $250.000, pesek, zunaj), posamezno
1. krog: Zidanšek T. (Slo/5) – Khromacheva I. (Rus) 4:6, 6:1, 6:4
2. krog: Zidanšek T. (Slo/5) – Vickery S. (Zda) [11.4., 18.oo]