U18: V Rogaški Slatini največ pokazala Meta Marenk, v Celju naslov Videnoviću

Luka Videnović najboljši v Celju. (Foto: Grega Valancic / SPORTIDA)

V ponedeljek se je s finalnim obračunom med Meto Marenk in Rimo Kočevar na igriščih TK Rogaška Crystal končalo odprto prvenstvo v starostni kategoriji Petrol U18 za dekleta. Do naslova se je prikopala Marenkova, že dan prej pa je Luka Videnović slavil turnirsko zmago v Celju.

Te dni se v Portorožu odvija turnir serije WTA 250 Zavarovalnica Sava, a na domači sceni tudi igralci in igralke v mlajših kategorijah ne počivajo.

Od petka, 11. septembra, se je na odprtem prvenstvu na igriščih TK Rogaška Slatina predstavilo 20 deklet. V 2. kolu smo med drugim spremljali izenačena obračuna med Nežo Rogl (ZKLUB) in Niko Por (TR-KR) ter med Piko Doberlet (TR-KR) in 2. nosilko Ajo Tanko (TANKO). Zadnja je morala priznati premoč Doberletovi, ki se je kasneje z zmago proti Roglovi prebila do polfinala. Tam jo je ustavila Rima Kočevar (TKMED), ki pa v finalnem obračunu ni našla pravega recepta za 1. nosilko Meto Marenk (TR-KR). Slednja je finalni obračun dobila s 6:4 in 6:3, tudi sicer pa na turnirju ni oddala niza.

Fantje v starostni kategoriji U18 so se tokrat med seboj pomerili v Celju, kjer je vloga 1. nosilca pripadla Luki Videnoviću (TR-KR). Tako kot Marenkovi, je tudi Luki uspelo upravičiti vlogo glavnega favorita. V polfinalu je s 6:3 in 6:1 premagal klubskega kolego Maxa Stolleckerja, medtem ko je v spodnji polovici žreba Tristan Flander (TC-LJ) z rezultatom 7:5 v tretjem nizu strl odpor Borisa Barjaktarevića (SL-LJ). V finalu je Flander sicer nudil dober odpor, a tako v prvem kot tudi v drugem nizu več kot štirih iger ni uspel zbrati.