U16: Koledarsko leto 2021 s turnirsko zmago zaključila Nika Perić in Vid Mohar

Nika Perić bo v Kopru nastopila kot 1. nosilka turnirja. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

V zadnjem dnevu koledarskega leta 2021 smo dobili zmagovalce odprtega prvenstva Ljubljane v starostni kategoriji Zala U16. Na igriščih ŠRD Max Ljubljana sta v A kategoriji turnir z zmago zaključil Vid Mohar in Nika Perić.

Nika Perić po Bogatinovi v finalu premagala še Kajo Najzer. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

U16: Miković na dveh tekmah oddal po le eno igro, zanesljiva tudi Sok in Mohar
U16: Peternelova in Stojneva poskrbeli za slovo nosilk, Bogatinova in Vnukova zanesljivi
U16: Perićeva in Najzerjeva boljši od najvišje postavljenih igralk, pri fantih zadnja beseda Soku in Moharju

V konkurenci fantov sta si v finalu stala Nal Sok (TC-LJ) in Vid Mohar (GROSU). Prvi niz je po pravi drami z rezultatom 8:6 v tie-breaku pripadel Soku, ki je tako na šestem medsebojnem dvoboju kot prvi naredil večji korak proti zmagi. Mohar se ni predal, drugi niz dobil s 6:4, tretji niz pa se je nato končal predčasno. Mohar je povedel s 4:0, nato pa je Sok dvoboj predal. Predstavnik TK Grosuplje je tako rezultat v zmagah v medsebojnih tekmah poravnal na 3:3.

Pri dekletih se je tretje turnirske zmage v starostni kategoriji U16 veselila Nika Perić (ŠD_LOK). Prvič ji je to uspelo januarja leta 2020 v na igriščih ŠD LTA, preostala dva turnirja pa je osvojila v letošnjem decembru. Najprej ji je to uspelo v Celju, zdaj še na igriščih ŠRD Max Ljubljana. Njena tokratna nasprotnica je bila Kaja Najzer (TK-IN), ki se je Perićevi odlično upirala, a v zaključkih obeh nizov vendarle morala priznati premoč nasprotnici. Bilo je 7:6(4) in 7:5.

V petek, 31. decembra, smo na igriščih ŠRD Max Ljubljana dobili tudi zmagovalca v kategoriji fantje Zala U16 B. Finalista Miha Bobovnik (SL-LJ) in Luka Marinšek (LUKAKP) sta se za turnirsko zmago pomerila v odločilnem tretjem nizu, ki je z rezultatom 10:6 pripadel Bobovniku.